Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  У Нідерландах вперше у світі робот самостійно провів операцію на оці

  • Розсилка
  Тепер лікарі можуть працювати з роботом, що зробить операції точнішими і безпечнішими - У Нідерландах вперше у світі робот самостійно провів операцію на оці
  Тепер лікарі можуть працювати з роботом, що зробить операції точнішими і безпечнішими

  Раніше операції на сітківці завжди виконувалися вручну невеликою групою спеціалізованих офтальмологів

  У Нідерландах у Роттердамі вперше у світі провели унікальну операцію. Під наглядом хірургів робот провів «самостійну» операцію на сітківці ока.

  Про це повідомляє NOS.  «У Роттердамі вперше хірургія ока була виконана роботом. Ніколи раніше в світі пацієнт не піддавався такій операції», - йдеться у повідомленні.

  Зазначається, що операцію провели ще минулого тижня, проте відомо про неї стало лише зараз. Її назвали «успішною з медичної точки зору».

  Раніше операції на сітківці завжди виконувалися вручну невеликою групою спеціалізованих офтальмологів. Тепер лікарі можуть працювати з роботом, це має зробити операції точнішими і безпечнішими.

  У довгостроковій перспективі, робот може виконувати операції на сітківці, які зараз є неможливими, коли наприклад, треба дістатися дуже маленьких кровоносних судин на задній поверхні ока.

  Вперше нідерландського робота випробували минулого року в Роттердамі. Згодом він «брав участь» в операції в Оксфорді, в Англії.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ