Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Франція має намір виступити проти Німеччини у питанні про «Північний потік-2»

  • Розсилка
  Газопровід вже призвів до численних стратегічних проблем між Євросоюзом і Москвою, - ЗМІ - Франція має намір виступити проти Німеччини у питанні про «Північний потік-2»
  Газопровід вже призвів до численних стратегічних проблем між Євросоюзом і Москвою, - ЗМІ

  Про намір Франції блокувати «Північний потік» повідомила газета Suddeutsche Zeitung, посилаючись на джерела у французькому уряді

  Франція має намір виступити проти Німеччини у питанні про долю російського газового проекту «Північний потік-2». Про це повідомляє  DW.

  Джерела у французькому уряді повідомили газеті Suddeutsche Zeitung, що Франція не хоче посилювати залежність від РФ.

  «Ми не хочемо посилювати залежність від Росії і одночасно з цим завдати шкоди таким країнам ЄС, як Польща і Словаччина», - пояснив співрозмовник видання.

  За його словами, газопровід вже призвів до численних стратегічних проблем між Євросоюзом і Москвою. Водночас газета підкреслює, що ні в Парижі, ні в Брюсселі поки не підтвердили подібних намірів Франції.  Відзначимо, що мова йде про намічене на 8 лютого голосуванні держав Європейського союзу про зміну правил забезпечення конкуренції та прав споживачів на газовому ринку Європи (Третього енергопакета).

  Згідно з цими корективами, до газопроводів з третіх країн повинні застосовуватися правила внутрішнього ринку, насамперед - заборона постачати газ і одночасно бути оператором газопроводу. Якщо зміни ухвалять, це серйозно ускладнить реалізацію «Північного потоку-2», в якому ролі постачальника і оператора відводяться російському концерну «Газпром».

  Нагадаємо, раніше польські євродепутати висловилися проти «Північного потоку-2», зокрема, вони переконані, що проект газопроводу «Північний потік-2» є невигідним для Польщі і служить інтересам РФ послабити Європейський союз.

  Додамо, що компанія Nord Stream 2 AG - оператор проекту будівництва російського газопроводу «Північний потік-2» - не бачить загрози проекту в газовій директиві Європейського союзу.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ