Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  В Японії перезапустили атомний реактор на АЕС «Іката»

  • Розсилка
  Перезапуск реактора був запланований на січень цього року - В Японії перезапустили атомний реактор на АЕС «Іката»
  Перезапуск реактора був запланований на січень цього року

  На заході Японії відновив роботу атомний реактор на електростанції «Іката», який з 30 жовтня почне виробляти електрику

  В Японії в західній префектурі Ехіме на острові Сікоку у суботу, 27 жовтня, був перезапущений третій атомний реактор на атомній електростанції «Іката», повідомила енергетична компанія Shikoku Electric Power. Починаючи з 30 жовтня він повинен виробляти електрику, а ще через місяць його планується приєднати до мережі для комерційного використання.

  Спочатку перезапуск реактора був запланований на січень цього року, однак місцеві жителі подали позов з вимогою зупинити запуск через ризик виверження вулкана Асо на сусідньому острові Кюсю. Але пізніше суд видав дозвіл на відновлення роботи реактора, оскільки Shikoku Electric Power надала докази, що навіть у випадку виверження вулкана Асо, що в 130 кілометрах від станції, безпекових ризиків немає.

  Після аварії на АЕС «Фукусіма-1» у 2011 році Японія була змушена тимчасово закрити атомні електростанції. Цю аварію називають найбільшим атомним інцидентом з часів катастрофи на Чорнобильській АЕС. Після неї понад 120 тисяч людей були змушені покинути свої домівки в забрудненій місцевості.

  Десятки тисяч людей досі мешкають в тимчасовому житлі, а майже 50 тисяч не можуть повернутися додому. З часу трагедії померли понад 3500 постраждалих. Після запуску реактора на АЕС «Іката» в країні працює вісім реакторів на п'яти станціях.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ