Вчені прогнозують смертельну для людства спеку
Вчені передбачають, що тривале глобальне потепління призведе до ще більш частого виникнення хвиль смертельно небезпечної спеки в Північно-Східній Азії в найближчі десятиліття
Китайські вчені визначили причину періодів екстремальної спеки, які в останні роки виникають частіше, призводять до частих смертям і завдають шкоди сільському господарству.
Виявилося, що хвилі тепла пов'язані з аномальними антициклонами над Північно-Східною Азією, що посилюються через глобальне потепління.
Стаття дослідників опублікована в журналі Environmental Research Letters.
Фахівці вивчили рекордну спеку 2018 року, яка тривала в Китаї 33 дня і стала причиною госпіталізації понад 71 тис. людей через тепловий удар.
Вони визначили, що причиною екстремального погодного явища стала стійка атмосферна циркуляція в вигляді потужного антициклону - області високого тиску, що відповідає за високі температури і ясне, безхмарне небо.
Виявилося, що аномальний антициклон вніс майже половину вкладу в спеку. Цей тип циркуляції став виникати частіше в останні десятиліття з 1991 по 2017 рік.
Ще одним фактором стало збільшення середніх температур через накопичення парникових газів в атмосфері Землі.
Вчені передбачають, що тривале глобальне потепління призведе до ще більш частого виникнення хвиль смертельно небезпечної спеки в Північно-Східній Азії в найближчі десятиліття.
У Києві 5 червня розпочалося метеорологічне літо з тритижневим запізнення.
Як повідомлялось, народний синоптик Леонід Горбань склав довгостроковий прогноз на все літо. За його даними, на Україну чекає по-справжньому спекотне літо.
Коментарі — 0