рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Миротворці на Донбасі: як уберегтися від вовків в овечих шкурах

  • Ірина Фріз

   Міністр у справах ветеранів

  • Розсилка
  Миротворці на Донбасі: як уберегтися від вовків в овечих шкурах

  Приймаючи рішення по Донбасу - не забуваймо про Крим. Він був, є і буде українським

  Агресор не може одночасно вбивати і забезпечувати мир та безпеку. Нам не можна дозволити Росії вдягнути овечу шкуру миротворця і в результаті легально залишитися на Донбасі, законсервувавши ситуацію. Ми маємо поряд приклад Придністров’я, де окопалися російські окупанти під гаслами забезпечення миру. Тож алгоритм наших дій має бути чітким і простим.

  По-перше, позиція всіх без винятку справжніх українських політиків та посадовців має бути чіткою та зрозумілою. Не потрібно бавитися в слова і «сподіватися», що російських миротворців на Донбасі не буде. Ніяких «сподівань», «надій»  і «побажань» в заявах та риториці, чим уже почали грішити вітчизняні політики. Позиція має бути рішучою: росіян не має бути на Донбасі і близько - ані опудалом, ані тушкою. 

  По-друге, серед миротворців не має бути ані білорусів, ані представників Таджикистану чи Киргизстану, ані будь-кого з Організації Договору Колективної Безпеки чи Шанхайської Організації Співробітництва. Нехай пробачать мене наші друзі і партнери з інших держав, однак ми не можемо дозволити собі приймати в зоні миротворців з організацій, де Росія відіграє ключову роль. Занадто високу ціну ми можемо заплатити за неправильне рішення.   

  По-третє, миротворці мають знаходитися на всій території, де поки що діють терористичні угрупування. Вони мають отримати безперешкодний доступ до всіх об’єктів інфраструктури і не повинні бути локалізовані в якомусь одному «взірцевому» районі.

  По-четверте, миротворці мають отримати можливість контролювати східний кордон, оглядати «гуманітарні конвої» і мати можливість не пропускати зброю, боєприпаси та комбатантів з Росії. Адже якщо не зупинити процес насичення зброєю регіону, то присутність миротворців не має жодного сенсу.

  По-п’яте, миротворці мають виконувати також гуманітарні функції. Окупаційний маріонетковий режим навіть за підтримки Росії не може забезпечити адекватний соціальний захист вразливих категорій населення. Можете кидати в мене каміння, однак якщо ми ставимо перед собою завдання інтеграції окупованих територій в Україну, то ми маємо думати про такі процеси.        

  І останнє. Приймаючи рішення по Донбасу - не забуваймо про Крим. Він був, є і буде українським.

  Джерело: Лівий берег

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Денис Казанський
  Денис Казанський

  Журналіст

  Юрій Бутусов
  Юрій Бутусов

  Журналіст, громадський діяч

  Леонід Ємець
  Леонід Ємець

  Народний депутат 7 і 8 скликань

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ