Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Дружби та співробітництва з Росією вже немає. Є лише війна агресора проти України

  • Ірина Геращенко

   Народний депутат України, віце-спікер

  • Розсилка
  Дружби та співробітництва з Росією вже немає. Є лише війна агресора проти України

  Дію Договору про дружбу і співробітництво з РФ ПРИПИНЕНО. Не розірвано, а припинено. Й в цьому нюансі - велика різниця

  Дякую всім колегам, хто проголосував ЗА ініціативу Президента Порошенка. Не поділяю непереконливі спроби виправдовування відсутніх. Сесійних тижнів на місяць лише 2, фактичних днів голосування - лише 4. Й можна всі інші відрядження планувати в інші 26 днів місяця. А не систематично прогулювати сесії і порушувати регламент. Й якщо, як нам порадили члени однієї фракції, підлаштовуватися під присутність в залі тих чи інших депутатів, то це нонсенс, бо людей не буває місяцями - про що свідчать дані «Опори», руху «Чесно» і сайту ВР.

  Й вчергове здивували маніпуляції в Раді. Хтось з депутатів обурювався, чому не прийшов Президент. Та він вже приходив до вас тиждень тому, вся країна бачила рівень дискусії і рівень аргументів президента та його опонентів. Зараз президент, як суб‘єкт законодавчої ініціативи, подав пропозицію. А депутати, які найголосніше кричать, що їм не вистачає незалежності парламенту, демонстрували повне роздвоєння особистості і плакатися, що немає кому їх особисто мотивувати і вмовляти):   Друге. Найчастіше від опонентів звучало, що мовляв,МЗС, президент і його команда змінили позицію по договру. Це - відверта неправда і маніпуляція. Ми стояли на позиції , що Україна виконувала всі міжнародні зобов‘язання і угоди. Це РФ порушила Договір і наші кордони, і саме за ним в усіх міжнародних судах має нести відповідальність. Розривання Договору, на якому спекулювала ці роки опозиція, призвело б до погіршення нашої доказової і правової позиції в судах, бо Росія б спекулювала, що, мовляв, Україна сама розірвала Угоду, то про які порушення мова. 

  Наші дипломати, зокрема, Lana Zerkal, яка жорстко відстоює позицію України в міжнародних судах, й є, на відміну від диванних експертів і галасливих політиканів, справжнім профі дипломатії, неоднозначно і недвозначно підкреслювала, що ми повинні вимагати від РФ виконання Договору, а не підігрувати Росії. 
  Сьогодні ВР не РОЗІРВАЛА Договір, як строчать ті, хто не читали ініціативу президента, а припинила його дію. Чому сьогодні? Вибори тут ні до чого. Просто дія угоди закінчувалася в 2018, як правило, такі документи автоматично пролонгуються на наступні 10 років, але в даному випадку автоматичності бути не може. Немає дружби, немає співробітництва, є війна, яку РФ веде проти незалежної і суверенної України. 

  Р.S. Й окремо про лексику обговорення. «Поплічники Президента» - так назвала сьогодні наших дипломатів одна депутатка. Якесь неадекватне хамство продовжується...

  Звернула її увагу, що в президента є команда, й є члени цієї команди. Не поплічники. Негоже такими словами розкидатися в бік нашого дипломатичного воїнства, яке зараз нарівні з нашою Армією, бореться за відновлення територіальної цілісності і суверенітету України.

  Джерело: блог Ірини Геращенко

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Дмитро Орєшкін
  Дмитро Орєшкін

  Російський політолог

  Мустафа Найєм
  Мустафа Найєм

  Народний депутат

  Микола Сунгуровський
  Микола Сунгуровський

  Директор військових програм Центру Разумкова

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Тарас Возняк
  Тарас Возняк

  Головний редактор незалежного культурологічного журналу «Ї»

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ