Костянтин Боровой Російський політик

Путін придумав «довгий» план для Криму та Донбасу

Путін
Фото: EPA/UPG

Багато хто вже вважає Росію основною деструктивною силою XXI століття

Проект Криму і Сходу України (окупованого Донбасу) поступово наближається до стану, в якому опинилися Придністров'я, Абхазія, Південна Осетія. Загалом, видно, що Кремль бачить в цій точці «стабільності» той стан, куди він зацікавлений перевести ситуацію. Остання пропозиція Путіна про використання миротворців ООН для розмежування ось цього бандитського анклаву (так званих «ДНР-ЛНР») і території, підконтрольної Україні, свідчить про те, що Кремль бачить у цьому вирішення проблеми. Це спроба заморозити конфлікт на довгі роки.

Безумовно, відносно всього, що пов'язано з розвитком цих територій - і Абхазії, і Придністров'я, і Південної Осетії, і тепер уже Криму і Сходу України (ОРДЛО) - робиться все можливе, щоб підтримувати життєздатність цих регіонів. І коли Путін особисто давав гарантії Siemens з приводу невикористання для Криму цих турбін (навколо яких пізніше спалахнув скандал), то він дійсно обманював інвесторів, обманював велику компанію.

Якби це не викликало серйозного скандалу (з розкриттям цих планів), то закінчилося б якимось тимчасовим рішенням щодо енергетичної проблеми Криму. Але це ж не просто депресивний регіон, а регіон, який потрапив під санкції. І, на щастя, Україна уважно спостерігає за подіями, що відбуваються там. До речі, у значно меншій мірі, ніж Грузія за подіями в Абхазії та Молдова за подіями в Придністров'ї. Завдяки цьому (інститути громадянського суспільства, які виникли паралельно державним структурам, - це дуже цінний і важливий результат в новій демократичній Україні) і завдяки санкціям, звичайно, вдається стримувати можливості Росії щодо вирішення її проблем на окупованих територіях України.

Всі спроби Кремля обійти санкції, знизити занепокоєння світового співтовариства з приводу окупованих територій підривають довіру до Росії і, найголовніше, звертають увагу світової спільноти на дуже нецивілізовані дії РФ. Адже, крім порушення санкцій, там порушуються основоположні принципи, пов'язані з дотриманням прав населення на окупованих територіях. Запроваджено нове законодавство, що суперечить міжнародним принципам, здійснюються репресії, переслідування з політичних причин. Росія завдає собі колосального збитку подібними нецивілізованими та злочинними діями.

Рейтинг Росії й так дуже низький, а через ці події він знижується ще більше. Випадок із Siemens - це дуже показова ситуація, яка впливає на інші компанії, інші контакти РФ із міжнародною спільнотою. А спроби компенсувати цю відносну ізоляцію за допомогою дій спецслужб, які просто крадуть сучасні мікросхеми, ще більше ускладнюють ситуацію для Росії.

Зрозуміло, чому це робиться. Опинившись в ізоляції, Росія фактично виявилася відключеною від сучасних технологічних досягнень людства. Вже не можуть використовуватися сучасні комп'ютери. Це позначається, починаючи від військових технологій, закінчуючи сільським господарством, які не можуть існувати без сучасної електроніки, сучасних технологічних досягнень.

Це ще не ембарго, але своїми діями Росія наближає момент, коли можуть початися розмови про ембарго. За технологічним рівнем Росія поступово відкочується в стан Радянського Союзу, який відставав від світового розвитку на 50 років, або, як говорили тоді багато експертів, «відстали не на 50 років, а назавжди».

Все це триватиме до тих пір, поки Росія знаходиться в стані авторитарної імперії, яка намагається розширювати свої межі, веде себе агресивно не тільки по відношенню до сусідів, а й в усьому іншому світі. Багато хто вже вважає Росію основною деструктивною силою XXI століття на рівні «Ісламської держави», терористичних утворень. Головне, що ця небезпека сьогодні усвідомлена і локалізована.

Що буде відбуватися далі - це залежить тільки від самої Росії. Якою мірою - можливо, буде реформація внутрішня і зовнішня в умовах, коли авторитарна влада виживає тільки в стані ізоляції від решти світу.

 

Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома». Відповідальність за матеріали в розділі «Думки вголос» несуть автори текстів

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: