Директори багатьох шкіл обманним шляхом запроваджують російську мову

  Багато керівників шкіл уже провели маніпулятивне опитування батьків, знову не надавши їм вибору - списку предметів, з якого можна вибирати потрібну для вивчення дитиною дисципліну
  Шановні найвищі посадовці української освіти! Нагадую вам, уже вкотре, що директори багатьох шкіл маніпулюють батьками і запроваджують в школах обманним шляхом російську мову. Вони вповні використовують створені Вами благодатні для запровадження російської мови умови, оскільки Ви розробили для них навчальні плани з навчанням мови меншини,
  • Лариса Ніцой

   Письменниця

  • 19 Квiтня, 12:18
  • Розсилка
  Українська мова
  Українська мова

  Багато керівників шкіл уже провели маніпулятивне опитування батьків, знову не надавши їм вибору - списку предметів, з якого можна вибирати потрібну для вивчення дитиною дисципліну

  Шановні найвищі посадовці української освіти!

  Нагадую вам, уже вкотре, що директори багатьох шкіл маніпулюють батьками і запроваджують в школах обманним шляхом російську мову.

  Вони вповні використовують створені Вами благодатні для запровадження російської мови умови, оскільки Ви розробили для них навчальні плани з навчанням мови меншини, навчальні плани з вивченням мови меншини, варіативну складову (мову меншини), профільний предмет (мову меншини), надали директорам можливість самостійно кожного року обирати навчальний предмет (мову меншини) - російську мову – однак кожного року ви, високі посадовці, забуваєте направити в школи листа з поясненнями, що нав’язування мови меншини українцям – неприпустимі.

  Також Ви щороку забуваєте пояснити, як саме проводити опитування серед батьків та брати у них згоду на навчання/вивчення мови меншини особливо в частині варіативної складової. Саме тут відбуваються основні маніпуляції. Адже адміністрація школи на вибір батьків повинна запропонувати список з переліком предметів, з якого батьки могли б вибрати потрібний для дитини предмет. Натомість директори пропонують батькам замість переліку предметів 1) опитувальник «за чи проти вони російської мови». Або ж 2) просто роздають друковані заяви з начеб-то батьківським проханням вивчати російську мову. Директори свідомо замовчують, що є варіанти вибору між різними предметами, а не тільки – вчити-не вчити російську.

  Оскільки навчальний рік добігає кінця і близиться час зборів педколективу, на яких затверджуватимуться навчальні плани на наступний рік, і директорам шкіл треба взяти згоду в батьків на вивчення російської мови, багато керівників шкіл уже провели маніпулятивне опитування батьків, знову не надавши їм вибору - списку предметів, з якого можна вибирати потрібну для вивчення дитиною дисципліну. Замість цього списку був знову запропонований один предмет - російська мова - і опитування крутилося навколо цього одного предмету, не надаючи батькам вибору. Такі маніпуляції переважно здійснюються в угоду деяким учителям, які лінуються і за 26 років не спромоглися перекваліфікуватися на інші дисципліни і цих учителів треба якось працевлаштувати за рахунок українських дітей і батьків, а також в угоду українофобським переконанням деяких директорів або ж їхній нездатності забезпечити роками дітей у школі фахівцем потрібного предмету.

  Вважаю такі дії директорів неприпустимими, а Ваше мовчання у відповідь на такі дії, як пособництво у нав’язуванні дітям та батькам непотрібного, шкідливого для України та українців предмету та звуженні застосування державної мови в освіті.

  Вимагаю негайно розіслати директорам шкіл листа з поясненнями провести повторне опитування батьків, запропонувавши ПЕРЕЛІК ПРЕДМЕТІВ до вивчення, а не один предмет - учити чи не вчити російську.

  Джерело: блог Лариси Ніцой

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди співпадають з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Дмитро Тимчук
  Дмитро Тимчук

  Народний депутат України (Народний фронт)

  Денис Казанський
  Денис Казанський

  Журналіст

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Віктор Небоженко
  Віктор Небоженко

  Директор соціологічної служби «Український барометр»

  Юрій Бутусов
  Юрій Бутусов

  Журналіст, громадський діяч

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ