рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Владика Епіфаній буде шкодувати за те, що він робить з 90-річним патріархом Філаретом

  • Олександр Шмуригін

   Священик

  • Розсилка
  Владика Епіфаній буде шкодувати за те, що він робить з 90-річним патріархом Філаретом

  Рейдерство, беззаконня, насильство - не повинно бути у Церкві. Попросіть, хто може, владику Епіфанія, щоб він зупинився у цьому безумстві

  Це фото я зробив у Святая Святих - вівтарі Володимирського собору. За моєю спиною святий престіл, біля якого Святійший Патріарх Філарет мене рукополагав на диякона і пресвітера.

  На цьому престолі Патріарх Філарет звершив тисячі Божественних літургій, рукопоклав сотні священників, очолив десятки єпископських хіротоній. Близько 85% єпископів ПЦУ були висвячені у цьому соборі через покладання рук архіпастирів на чолі з Патріархом Філаретом.

  Мій покійний батько був лише школярем, а владика Філарет вже у Володимирському соборі служив Божественну літургію, молився за людей і очолював Церкву в Україні. 53 роки! Якщо не помиляюсь, в історії Української Церкви і взагалі Православної Церкви, ніхто не служив більше на одній архієрейській кафедрі. Це теж дар Божий!

  Ще під час навчання в семінарії я запам'ятав слова апостола Павла Євр. 13, 7 - «пам'ятайте наставників ваших...». Згадую, як старші священики у соборі розповідали, що треба постійно на літургії молитись за тих, хто тебе висвятив. Наприклад, вони все життя молились і моляться за митрополита Володимира (Сабодана), яких їх висвячував під час навчання в МДАіС.  А ще, як священик, я проповідую і сам намагаюсь виконувати інші слова апостола Павла Гал. 6, 2 «Носіть тягарі один одного, і так виконаєте закон Христа».

  У системі моїх цінностей не укладується те, що відбувається зараз. Ти був Патріархом великої Церкви, яка по милості Божій стала великою з гірчичного зерна. Ця Церква склала 85% ПЦУ. Будував храми, молився, проповідував, служив Богу і людям, тебе віддавали «анафемі», били, безперестанку зводили наклепи і принижували... Але була віра і впевненість - Бог допоможе, буде Автокефальна Українська Церква.

  Всі чекали Томос. Отримали.Статут отримали..грецький

  «Пункт 1.1. Статуту: Православна Церква України є частиною Єдиної, Святої, Соборної та Апостольської Церкви та НЕВІД'ЄМНО ЄДИНОЮ з Матір’ю Великою Христовою Церквою в Константинополі і ЧЕРЕЗ неї з усіма іншими Православними Автокефальними Церквами»

  Духовенство собору, перед 15 грудня 2018 року, казали прямо - Ваша Святість, не відмовляйтесь від участі Предстоятеля. Діаспору, мабуть,заберуть; миро та інші питання залежності. Ні, нам треба отримати Томос. Ми ж будемо автокефальною Церквою, проведемо Помісний собор, внесемо правки до Статуту. Ми ж автокефальною Церквою будемо...

  «Треба відстоювати, щоб Предстоятелем був владика Епіфаній» - казав Патріарх. І він добився цього всіма можливими способами. Вірив йому на 100%, навіть більше... Сталося те, що сталося. Маємо те, що маємо.

  Собору не має і не буде у найближчий час, залежність від Константинополя буде зростати, а ось п.Філарет у цій Церкві ну просто «кість у горлі». Який Патріарх в митрополії?

  Буду закінчувати, багато слів.

  Я вважаю, що з Патріахом чинять безбожно. Я вважаю, що Церкву на беззаконні і обмані будувати не можна. Я впевнений, що владика Епіфаній буде шкодувати за те, що він робить з 90-річним Патріархом, бо може увійти в історію як зрадник і вбивця свого старця і Патріарха (через ці події Патріарх дуже переживає і страждає). Бо закони бумеранга діють і в духовному світі - все має причину і все має наслідок. Рейдерство, беззаконня, насильство - не повинно бути у Церкві. Попросіть, хто може, владику Епіфанія, щоб він зупинився у цьому безумстві...

  Не я один так думаю і прошу... ну треба ж, в кінці кінців, бути просто людиною.

  Я залишаюсь з Патріархом, своїм духовним батьком.

  Ми будемо його підтримувати, захищати, служити і молитись за нього! Так нас навчає Євангеліє.

  Джерело: блог Олександра Шмуригіна

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Юрій Бутусов
  Юрій Бутусов

  Журналіст, громадський діяч

  Богдан Данилишин
  Богдан Данилишин

  Академік НАН України

  Ілля Варламов
  Ілля Варламов

  бізнесмен, громадський діяч, фотограф, блогер

  Олена Зеркаль
  Олена Зеркаль

  Заступник Міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції

  Володимир Ар`єв
  Володимир Ар`єв

  Народний депутат

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ