У МОЗ озвучили правила самоізоляції для хворих на коронавірус
У міністерстві наголосили, що відвідувати пацієнта з коронавірусом суворо заборонено
Центр громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я дав рекомендації по догляду за пацієнтів з легкою формою коронавірусу в умовах домашньої самоізоляції. Відповідні правила опубліковані на сторінці ЦГЗ в Facebook.
Повідомляється, що в деяких випадках лікарі можуть рекомендувати хворим коронавірусом в легкій формі залишатися вдома. Для цього необхідно дотримуватися наступних правил:
Людям з легкими проявами захворювання лікар може рекомендувати залишатися вдома в самоізоляції. У цьому разі необхідно дотримуватися ряду правил.
- Розмістіть пацієнта в добре провітрюваному приміщенні.
- Бажано, щоб доглядав один чоловік, який не відноситься до осіб з ризиком появи ускладнень. Відвідування пацієнта заборонено.
- Члени домогосподарства повинні знаходитися в окремій кімнаті або підтримувати відстань не менше 1 м від пацієнта. Винятком є годують груддю. Вони повинні носити медичну маску, коли знаходяться поруч з дитиною, і мити руки теплою водою з милом протягом 20-40 секунд до контакту.
- Варто обмежити рух пацієнта місцями загального користування.
- Людина, яка доглядає, повинен носити медичну маску, коли знаходиться в одній кімнаті з пацієнтом.
- Мийте руки після будь-яких контактів з пацієнтом або його найближчим оточенням.
- Після миття рук з милом, витирати їх слід одноразовими паперовими рушниками.
- Прикривайте рот і ніс під час кашлю або чхання одноразовими серветками. У разі відсутності серветок слід чхати і кашляти у згин ліктя.
- Використовуйте одноразові медичні рукавички для догляду за пацієнтом і прибирання приміщення. До і після зняття медичних рукавичок слід мити руки.
- Рукавички, маски і інші відходи після догляду за пацієнтом складайте в окремому контейнері (поліетиленовому пакеті) у тому ж приміщенні, де знаходиться хворий, до їх утилізації.
- Уникайте обміну зубними щітками, предметами загального користування, постільною білизною тощо. Посуд після індивідуального використання необхідно мити з миючим засобом. Викидати посуд не слід.
- Необхідно щодня очищати і дезінфікувати поверхні в найближчому оточенні хворого, а також ванну кімнату і туалет побутовим мийно-дезінфікуючим засобом.
- Прати речі пацієнта можна звичайним милом. Для машинного прання рекомендується температуру 60-90 ° C і звичайні пральні порошки. Забруднена білизна заборонено струшувати, але можна збирати в загальний мішок.
- Люди з симптомами хвороби повинні залишатися вдома до зникнення клінічних проявів та отримання негативного результату лабораторних досліджень.
- Якщо у члена домогосподарства виникають симптоми гострої респіраторної інфекції (лихоманка, кашель, біль в горлі, утруднене дихання), з ним слід поводитись як з підозрілим на інфікованість SARS-CoV-2.
Також в ЦОЗ зазначили, що всі члени домогосподарства є контактними особами.
Як повідомлялось, станом на 9:00 8 квітня в Україні 1668 лабораторно підтверджених випадків Covid-19, з них 52 летальні, 35 пацієнтів одужали. За добу було зафіксовано 206 нових випадків.
Нагадаємо, у Всесвітній організації охорони здоров'я заявили, що дослідження з розробки вакцин і способів лікування коронавірусу проводять «з неймовірною швидкістю».
Коментарі — 0