Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Чалий розповів, як пранкери намагаються дискредитувати Україну в США

  • Розсилка
  <span>Посол України в США Валерій Чалий&nbsp;</span> - Чалий розповів, як пранкери намагаються дискредитувати Україну в США
  Посол України в США Валерій Чалий 
  Фото: Главком

  Пранкерськими нападами керують з Москви, переконаний Чалий

  Посол України у США Валерій Чалий розповів, що пранкерські напади проти України в США почастішали, а їх джерело, скоріш за все, знаходиться в Москві.

  Про це повідомляє «Голос Америки».

  «Ми маємо зараз свідчення системної роботи. Якщо раніше це були окремі випадки – ви пам'ятаєте, це була розмова - виужування інформації від міністра енергетики США, від конгресменів, також послів Сполучених Штатів, то тепер я бачу, що це системна робота проти посольства України в Сполучених Штатах», - наголосив посол.

  Масштаб нападів свідчить, що робота ведеться відповідними службами, впевнений Чалий.

  Пранкерськими нападами керують з Москви, переконаний український посадовець. Зокрема, він вказує на те, що зловмисники - російськомовні.

  «Я вважаю, це системна атака, яка скоординована, яка ведеться з різних точок, але центр управління цього - в Москві, у мене немає в цьому сумніву«, - наголосив посол.

  «За тиждень кілька дзвінків – три губернатора, два мера міст – це неможливо зробити без збору інформації ... Ми знаємо, що там є серйозна підготовка таких розмов і це діє не одна людина. Більше того така інформація збирається системно відповідними службами», - додав він.

  Загалом, відомо про нещодавні випадки дзвінків пранкерів, нібито від імені офіційних осіб України посадовцям семи різних штатів США.

  «Наскільки мені відомо, листи надходили у великій кількості різним штатам в США», - говорить американський юрист та почесний консул України в Новому Орлеані Едвард Томас Хейз.

  Хейз вже певний час працює з службою губернатора штату Луїзіана з низки питань, включаючи заяву стосовно Голодомору і тому служба губернатора звернулась до нього, коли отримала дивного листа, немов від посольства України в США.

  «Я отримав дзвінок від служби губернатора близько тижня тому, - говорить Хейз, - і вони зауважили, що отримали офіційного листа від уряду України де йшлося про майбутній візит до штату президента Порошенка. Мене справді здивувало, що листа було надіслано безпосередньо службі губернатора без контакту з посольством … Я обговорював цей лист зі службою губернатора, нас обох здивувало, що візит до штату заплановано вже через місяць. Це означало, що часу на підготовку небагато і ми були трохи шоковані цим листом. Я одразу зателефонував до посольства і так ми дізнались, що це підробка», - згадує Хейз і додає, що лист надійшов з фейкової адреси, що копіює адресу українського посольства.

  На думку Чалого, пранкери мають на меті три цілі:

  1. Ускладнити роботу посольства, дати нам більше займатися чимось іншим, крім досягнення важливих для двосторонніх відносин завдань України і Америки.
  2. Зробити токсичним і по-можливості зашкодити іміджу – це б'є і по авторитету України, посла, посольства.
  3. Отримати якомога більше інформації для свого використання, в тому числі чутливого характеру і можливо також вплинути на політичне рішення.

  Крім так званих пранків, посол також відзначив інші методи дезінформаційних атак спрямованих проти іміджу України у США і посольство тут намагається співпрацювати з американськими правоохоронцями.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ