Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  ЄС не втомився від України, але очікує реформ – Могеріні

  • Розсилка
  Федеріка Могеріні - ЄС не втомився від України, але очікує реформ – Могеріні
  Федеріка Могеріні

  Політична і дипломатична активність між Україною і ЄС сильніша, ніж будь-коли, переконана голова європейської демократії

  Віце-президент Європейської комісії – високий представник Європейського Союзу із закордонних справ та безпекової політики Федеріка Могеріні стверджує, що у Євросоюзу немає втоми від України. Про це вона заявила в інтерв’ю УНІАН перед своїм візитом в Україну 11-12 березня.

  Відповідаючи на відповідне питання, Могеріні наголосила: «В жодному разі. Наша політична і дипломатична активність інтенсивніша, ніж будь-коли».

  «З минулого року українці, які відвідують Європейський Союз, більше не потребують візи, а наша торгівля з Україною зростає. У листопаді минулого року у нас був дуже успішний саміт з нашими східними партнерами, в тому числі з Україною, і ми висловили прихильність двадцяти амбітним політичним цілям до 2020 року. Правдою було те, що деякі реформи не просуваються так швидко, як нам би хотілося, але ми, як і раніше, як і завжди, орієнтовані на процес реформ, тому що це наша прихильність українському народу», - зазначила вона.

  Високий представник назвала угоду про асоціацію «великим успіхом».

  «У дуже складних умовах разом ми досягли важливих результатів, в тому числі в рамках зони вільної торгівлі. У минулому році експорт з України в Європейський Союз виріс майже на третину: це була головна рушійна сила економічного зростання в країні, і Угода, як і раніше, має повністю реалізувати свій потенціал», - наголосила вона.

  Разом з тим Могеріні підкреслила, що необхідно ухвалити ряд важливих законів в рамках Угоди про асоціацію.

  «Роботу необхідно подвоїти в найважливіших областях. Боротьба з корупцією є однією з них, і тут ми очікуємо ухвалення законопроекту про створення незалежного та ефективного Вищого антикорупційного суду, в результаті чого він повністю буде відповідати рекомендаціям Венеціанської комісії», - зазначила високий представник ЄС.

  «Ми також очікуємо реформу системи електронних декларацій, щоб вона дозволила громадянському суспільству і громадським організаціям виконувати свою роботу. Це те, що потрібно і чого очікує народ України, і ми далі будемо залишатися на його боці, підтримуючи реалізацію реформ в Україні», - наголосила Могеріні.

  Нагадаємо, президент України Петро Порошенко заявив, що міжнародні донори не можуть диктувати Україні закони.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ