рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Кремль використовує Московську церкву як інструмент впливу в Україні, - розвідка

  • Розсилка
  Українська розвідка звернула увагу на загрозу формування парамілітарних угруповань під крилом УПЦ МП - Кремль використовує Московську церкву як інструмент впливу в Україні, - розвідка
  Українська розвідка звернула увагу на загрозу формування парамілітарних угруповань під крилом УПЦ МП

  Кремль активно використовує російське православ'я для розколу в суспільстві

  Одна з форм кремлівського тиску в Україні – це просування ідеї «російської православної церкви». Українська розвідка звернула увагу на загрозу формування угруповань під крилом Російської православної церкви в Україні, також відомої як УПЦ МП.

  Про це написав глава Служби зовнішньої розвідки Валерій Кондратюк у своїй статті для Zn.ua.

  Йдеться про активізацію діяльності «козацьких« організацій, які намагаються на місцевому рівні дублювати функції поліції з охорони громадського порядку. Такі випадки фіксувалися, зокрема в Київській, Вінницькій та Запорізькій областях.

  Голова СЗР зазначив, що Кремль активно використовує російське православ'я в Україні для досягнення власних цілей.

  «Одна з форм кремлівського тиску на нашу державу — просування ідеї «русской православной церкви». Російські спецслужби, маючи важелі тиску на релігійну сферу, використовують РПЦ одночасно і як «жорстку» (інспірація протестних акцій, що можуть легко перерости в показові зіткнення з правоохоронцями або провокаторами), і як «м’яку» силу (вплив на уми вірян).

  На цьому напрямі Росія використовує всі наявні технології для протидії процесові становлення Православної Церкви України, маніпулюючи почуттями українських віруючих і намагаючись усіляко зберегти свій вплив на них.

  Раніше Кондратюк заявив, що спецслужби РФ проводять в Україні спецоперації, спрямовані на зміну влади, Росія намагається внести розбрат в українське суспільство за допомогою них.


  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ