«Точка вибору пройдена: секретар РНБО зрадів ухваленню закону про олігархів

«Точка вибору пройдена: секретар РНБО зрадів ухваленню закону про олігархів
Секретар РНБО Олексій Данілов: Україна раз і назавжди має позбутися кланово-олігархічної системи
фото з відкритих джерел

На думку Данілова, ухвалення закону стало «точкою вибору між майбутнім і минулим»

Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов назвав ухвалення закону про олігархів «точкою вибору». За його словами, Україна раз і назавжди має позбутися кланово-олігархічної системи.

На думку Данілова, ухвалення закону стало «точкою вибору між майбутнім і минулим».

«Ми могли знову йти старою дорогою з ефектом колії, яка всім набридла і вела до майбутнього без майбутнього, або обрати важку і до цього ніким ще не пройдену дорогу змін і очищення. Сьогодні настав інший час. І час нової дороги. Точка вибору пройдена», – написав секретар РНБО у Facebook.

За його словами, ухвалення законопроєкту було питанням становлення нашої країни як держави і нашого майбутнього.

«Або лишатиметься ситуація, коли десяток осіб концентрують у своїх руках 90% національного багатства, або ми спробуємо побудувати державу рівних можливостей і рівного доступу», – додав Данілов.

До слова, Тимошенко по пунктах пояснила, що значить закон про олігархів (відео).

Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада України прийняла закон про створення реєстру олігархів і про позбавлення їх деяких прав. Законопроєкт №5599 президента Володимира Зеленського у цілому підтримали 279 депутатів.

Законопроєкт №5599 був поданий у Раду президентом Володимиром Зеленським на початку червня. 23 вересня його підтримано остаточно.

Закон має назву «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)». Його підтримали 279 депутатів із фракцій «Слуга народу»(229 голосів) та груп «Довіра»(15), «За майбутнє»(18) і «Голос»(11).

У «Голосі» закон підтримала група, яка протистоїть лідеру партії Кірі Рудик.

Закон критикує опозиція, а також голова парламенту Дмитро Разумков. Документ, ухвалений у першому читанні, спікер спрямував до Венеціанської комісії на експертизу. 22 вересня він заявив, що залежно від висновків експертів Ради Європи, закон можуть переглянути. Висновок Венеціанської комісії має надійти у грудні.

Опозиція вимагала повного розгляду усіх поправок до проєкту, проте фракція «Слуга народу» та віцеспікер Руслан Стефанчук домоглись скороченого розгляду.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: