У підвалі київського інституту виявили радіацію
У 60-70 роках минулого століття в приміщенні була лабораторія досліджень зразків гірських порід методами нейтронно-активаційного аналізу
У Інституті геохімії, мінералогії та рудоутворення імені Семененка Національної академії наук України співробітники виявили джерело іонізуючого випромінювання при підготовці до проведення ремонтних робіт у підвальному приміщенні.
Про це інформує у середу Державна інспекція ядерного регулювання України.
«19 лютого 2018 року при підготовці до проведення ремонтних робіт у підвальному приміщенні Інституту геохімії, мінералогії та рудоутворення імені Семененка Національної Академії наук України співробітниками інституту було ідентифіковано наявними у використанні приладами радіаційного контролю підвищення рівня потужності експозиційної дози у одному з підвальних приміщень», - йдеться у повідомленні.
За історичними даними, у 60-70 роках минулого століття в данному приміщенні розташовувалася лабораторія досліджень зразків гірських порід методами нейтронно-активаційного аналізу.
«Адміністрацією інституту вжиті першочергові заходи для забезпечення радіаційної безпеки і контролю доступу, у встановленому порядку поінформовано органи виконавчої влади та організовано оперативне обстеження території і приміщень із залученням фахівців Інституту ядерних досліджень НАНУ, Головного управління ДСНС у м. Києві та Відділу з питань цивільного захисту Святошинської районної адміністрації для прийняття рішень і подальших дій», - зазначили у Держатомрегулювання.
Коментарі — 0