Правозахисниця: в окупованому Криму заблоковані 30 українських сайтів
Доступність сайтів перевіряли у п’яти містах Криму - Керчі, Сімферополі, Севастополі, Білогорську та Ялті
За даними моніторингу доступності українського інтернету в окупованому Криму, наразі на території півострову повністю або частково не відкриваються 30 українських інформаційних сайтів.
Про це розповіла медіакоординатор Кримської правозахисної групи Ірина Сєдова в інтерв’ю «Громадському радіо».
«Такий самий моніторинг ми проводили в липні минулого року, було менше заблокованих на території Криму сайтів. Зараз ми виявили ще кілька українських інформаційних сайтів, які не відкриваються в Криму повністю або частково. Виявилося, що зараз 30 інформаційних сайтів повністю або частково не відкриваються в Криму», - заявила Сєдова.
За її словами, доступність сайтів перевіряли у п’яти містах Криму - Керчі, Сімферополі, Севастополі, Білогорську та Ялті. З’ясувалося, що у різних містах ці сайти блокують по-різному. В усіх п’яти містах заблоковані дев’ять сайтів. Інші сайти блокуються незрозумілим чином. В Сімферополі з цього переліку заблоковано 28, а в Керчі - 11.
«На наш погляд, це блокування відбувається повністю незаконно не тільки з точки зору українських і міжнародних законів, а навіть з точки зору російського законодавства», - зауважила медіакоординатор.
Вона нагадала, що в Росії законодавство дозволяє блокувати сайти за рішенням суду за поданням Роскомнагляду.
«Він звертається до суду з повідомленням, що на цьому сайті міститься якийсь заборонений контент. Суд може вирішити, що цей контент екстремістський, спонукає до тероризму, тоді на підставі рішення суду сайт блокується» — пояснила Сєдова.
«На сайті самого Роскомнагляду є перелік заблокованих за рішенням суду сайтів. Я з цього списку 30 сайтів знайшла там тільки шість», - додала вона.
До слова, мешканці окупованого Сімферополя, Керчі, Ялти, а також Севастополя 9 березня поклали квіти до пам'ятників Шевченку.
Коментарі — 0