У Києві презентували підручник із новітньої історії української журналістики

У Києві презентували підручник із новітньої історії української журналістики
Ця книга – перше комплексне дослідження новітньої історії української журналістики
фото: НСЖУ

Слова про те, що «ЗМІ – це четверта влада», в нашій державі мають особливе значення

В приміщенні Національної спілки журналістів України, відбулася презентація підручника «Від Майдану до Майдану. Новітня історія української журналістики (1989–2019)».

Події, пов’язані з історією української журналістики, розглядаються у контексті суспільних і політичних подій, супроводжуються коментарями ключових осіб української новітньої історії.

Автор ілюстрацій до книгифотокореспондент газети «Голос України» Олександр Клименко.

Присутній на заході заступник керівника Офісу Президента України Олексій Дніпров заявив, що саме журналістика, по суті, створила сучасну Україну. Він нагадав, що в грудні 2002 року, в часи, коли з Адміністрації Президента в провідні ЗМІ надсилали «темники» (вказівки, які теми слід порушувати, я які не варто), медіа за це гостро критикували владу. Довелося навіть провести парламентські слухання з цього питання. Як наслідок, утворився потужний рух за свободу слова, проти цензури.

«Фактично, це був початок Помаранчевої революції. Саме протистояння «темникам» стало підготовкою масових акцій протесту», – сказав Олексій Дніпров.

Він також наголосив, що журналісти і медіа відіграли ключову роль і в Революції Гідності. Якби медіа не висвітлили побиття студентів на Майдані, то революції, напевно, могло й не бути.

 

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: