У Православній церкві України пообіцяли нацменшинам вільний вибір мови богослужіння
Богослужіння на Буковині
Українська церква «відкрита абсолютно для всіх, незалежно від того, хто якою мовою розмовляє чи якою мовою хоче звершувати богослужіння»
Представники Православної церкви України на Буковині повідомили, що при переході церковних громад національних меншин до єдиної української церкви, їм збережуть мову богослужіння, до якої вони звикли.
Про це під час брифінгу після спільного богослужіння розповіли архієпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій та архієпископ Буковинський і Хотинський Герман, повідомляє «Укрінформ».
«У багатьох румунських засобах масової інформації ще перед Об’єднавчим собором розповідали, що, буцімто, буде суцільна українізація церкви, а наша область, як відомо, багатонаціональна. Таким чином, лякали румуномовне населення Буковини, що, нібито, зараз українці прийдуть і заберуть вашу мову, ваші традиції тощо. Але це неправда. Наша церква відкрита абсолютно для всіх, незалежно від того, хто якою мовою розмовляє чи якою мовою хоче звершувати богослужіння», – сказав архієпископ Буковинський і Хотинський Герман.
Церковник навів приклад однієї з перших буковинських громад, які прийняли рішення перейти від Московського патріархату до ПЦУ та яким залишили церковнослов’янську мову богослужіння.
«Ось, наприклад, парафія села Шишківці Кіцманського району. Після переходу до єдиної української церкви люди попросили залишити церковнослов’янську мову у богослужінні. Вони до неї звикли, то чому ми маємо бути проти? Запитали у блаженнішого митрополита Епіфанія, він також підтримав це рішення, я благословив, і залишили там церковнослов’янську мову. Так само і з румуномовними селами нашої області. Якщо люди захочуть, то залишать румунську мову богослужіння, якщо захочуть - перейдуть на українську. Ніщо не повинно бути перешкодою для об’єднання», – додав архієпископ.
Нагадаємо, у Чернівецькій області ще 15 церковних парафій мають намір перейти від УПЦ Московського патріархату під патронат Православної церкви України.
Декілька днів тому громада на Хмельниччині перейшла до Помісної церкви. Священик УПЦ МП здав ключі та поїхав з села.
Раніше у Вінниці до Православної церкви України приєдналася парафія скельного Свято-Троїцького храму, розташованого у колишньому командному бункері радянської армії, у гранітних скелях на березі Південного Бугу.
Як повідомлялося, попри погрози священиків Московської церкви, жителі села на Волині приєдналися до ПЦУ.
Також у Чернівецькій області ще одна громада приєдналася до Православної церкви України.
На Черкащині слідом за релігійною громадою села Скибин Жашківського району заявила про перехід від Московського патріархату до Православної церкви України громада села Охматів.
Коментарі — 0