Наскільки скоротилося металургійне виробництво під час війни? Операційний директор «Метінвесту» назвав цифру

Наскільки скоротилося металургійне виробництво під час війни? Операційний директор «Метінвесту» назвав цифру

Втратили 60% за час війни: завдяки чому виживає українська металургія

Рік для металургії був важким – ціни на продукцію впали на 30-40%, а залучення іноземних кредитів неможливе через високі ризики. Попри це, компанія Метінвест Ахметова змогла вийти на 75% потужності своїх підприємств, і вже планує інвестиції, які допоможуть після перемоги відразу запустити процеси модернізації. Про це розповів операційний директор Метінвесту Олександр Мироненко в інтерв’ю ThePage.

«Якщо говорити про металургію, Групі вдалося зберегти у виробництві п'ять доменних печей – три на «Запоріжсталі» і дві на «Каметсталі», – та всю лінійку прокату. Ці металургійні заводи вийшли приблизно на 75% потужності порівняно з ситуацією до повномасштабного вторгнення. З урахуванням зруйнованих комбінатів у Маріуполі металургійне виробництво Метінвесту сьогодні становить близько 35-40% від довоєнних обсягів. Металурги підтримують такі обсяги виробництва внаслідок того, що у нас відкрився експорт через морські порти», – каже Мироненко.

Він уточнив, що рік компанія починала із досить скромними очікуваннями щодо виробництва – близько 1 млн т залізорудної сировини на місяць. Але робота портів забезпечила сталий попит від металургів в Україні, і на кінець року вдалося вийшли на 1,6 – 1,7 млн т на місяць – втім, це лише 40-50% потужності проти 2021 року.

«Сьогодні працюють три гірничозбагачувальні комбінати Групи. Ми були вимушені вивести в простій Інгулецький комбінат — через високі тарифи на імпортну електроенергію під час знеструмлень. Через специфіку виробничого ланцюга й великі енергозатрати підтримувати його роботу стало неефективно. Усіх працівників з Інгульця розподіляємо по інших підприємствах Групи у Кривому Розі, щоб не втратити кістяк людей і мати змогу відновити виробництво, щойно з’являться умови для цього», - каже Мироненко.

Він також зауважив, що поки в Україні тримає велика війна, неможливо інвестувати в країну великі кошти через безпекові ризики, та неможливість залучення кредитного фінансування на територію, де відбуваються бойові дії. «Ми обрали стратегію з підтримання основного обладнання в належному стані. У 2024-му обсяг інвестицій сягнув близько $670 млн на всіх наших виробничих майданчиках: Кривий Ріг, Кам'янське, Запоріжжя і Покровськ. Також ми виконуємо всі планові ремонтні роботи, і робимо певні інвестиції, які дають нам змогу швидко стартувати з великими проєктами, як тільки це стане можливо», – резюмував Мироненко.

Як відомо, від початку повномасштабного вторгнення компанія Метінвест спрямувала на допомогу Україні та її громадянам вже 8 млрд грн. З них 4,4 млрд грн – це кошти на потреби армії, в межах мілітарної ініціативи «Сталевий Фронт Ріната Ахметова».

Також від початку війни компанія перерахувала понад 50 мільярдів грн податків і зборів до бюджетів усіх рівнів в Україні.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Партизани допомогли знищити російський підрозділ операторів БпЛА на Донеччині
Партизани допомогли знищити російський підрозділ операторів БпЛА на Донеччині
Швейцарське законодавство забороняє експорт військової техніки
Швейцарія заборонила польській компанії експорт боєприпасів: до чого тут Україна
Названо результат удару Storm Shadow по Курській області
Ліквідовано сотні солдатів КНДР: наслідки удару Storm Shadow по Курщині
Іноземцев: Якщо наступного року ми не побачимо економічних катастроф, це означатиме, що система досить стійка і зможе існувати ще довгі роки
Російський економіст: Війна починає зжирати все, що бюджет РФ заробляє від нафти і газу
Ситуація на фронті 6 грудня
Карта бойових дій в Україні станом на 6 грудня 2024 року
резидент України Володимир Зеленський відвідав один із дивізіонів 27-ї реактивної артилерійської бригади імені Петра Калнишевського
Візит Зеленського до Запоріжжя, представлення нового командувача Сухопутних військ. Головне за 12 грудня
У 2012 році після розриву стосунків із сирійським диктатором Башаром Асадом, Франція не прагнула до нормалізації відносин з урядом Сирії
Французькі дипломати вперше за 12 років поїдуть до Сирії: яка мета візиту
Операційний директор «Метінвесту»: Європейський екоподаток СВАМ може закрити всю українську економіку
Операційний директор «Метінвесту»: Європейський екоподаток СВАМ може закрити всю українську економіку
Українців можуть позбавити тимчасового захисту у Чехії після закінчення війни
Чехія може скасувати тимчасовий захист українців: названо умову
Дата публікації новини: