Керівництво країни має негайно розпочати подолання кризової ситуацію в енергетиці, - депутат

Керівництво країни має негайно розпочати подолання кризової ситуацію в енергетиці, - депутат
Андрій Герус має бути негайно відсторонений від посади голови енергетичного парламентського комітету через його фактичне самоусунення від вирішення проблем енергогалузі України, - нардеп

Необхідно терміново призначити міністра енергетики та захисту довкілля і усунути від впливу на енергогалузь голову профільного комітету Верховної Ради Андрія Геруса, - Гриб

Кризова ситуація в енергетиці потребує негайного втручання керівництва держави та ухвалення відповідних рішень, зокрема необхідно терміново призначити міністра енергетики та захисту довкілля і усунути від впливу на енергогалузь голову профільного комітету Верховної Ради Андрія Геруса. Про це йдеться в зверненні народного депутата України, члена комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКП Вікторії Гриб до президента, прем’єр-міністра та голови парламенту.

Депутат зазначила, що відсутність міністра енергетики та захисту довкілля негативно позначається на вирішенні проблем в енергогалузі, яка нині переживає серйозну кризу. Зокрема, зупинення медіації щодо вирішення питання «зеленого» тарифу коштуватиме країні збитків на сотні мільйонів доларів.

«Продовження такої політики призведе до неминучої кризи та занепаду двох ключових галузей економіки, а саме: галузі енергетики та екологічної галузі. Як наглядний приклад, регресу у роботі міністерства, хочу привести зупинку довготривалих переговорів (медіації) з інвесторами щодо реструктуризації «зеленого» тарифу для можливості зниження фінансового навантаження на Гарантованого покупця. Не знаходження компромісного рішення з інвесторами у цьому питанні буде вартувати країні сотні мільйонів доларів США», - повідомила Гриб.

Окрім того, депутат зазначила, що має багато претензій до голови енергетичного комітету Верховної Ради Андрія Геруса, дії якого призвели до критичних наслідків в роботі енергопідприємств.

«Під керівництвом пана Геруса А.М., законодавство в сфері енергетики приймається хаотично та безсистемно. Здебільшого, на розгляд парламенту виносять питання, які вже мають критичні наслідки для підприємств галузі, держави та громадян. Інші законопроекти, які спрямовані на довгостроковий розвиток галузі та попередження кризових явищ та наслідків, місяцями не виносяться, навіть, на попередній розгляд членами Комітету», - наголосила Гриб.

На її думку, Андрій Герус має бути негайно відсторонений від посади голови енергетичного парламентського комітету через його фактичне самоусунення від вирішення проблем енергогалузі України.

«Вважаю, що  на сьогодні держава не може собі дозволити ризикувати долею найбільш капіталоємної галуззі економіки, яку поглинає криза недолугого адміністративного регулювання та,  заради збереження посади одного «ефективного» менеджеру, який протягом 8 місяців своєї роботи занятий не реформуванням профільних галузей, а боротьбою з приватною компанією ДТЕК», - підсумувала Гриб. 

Нагадаємо, раніше народний депутат України, Голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець заявив, що Андрій Герус за півроку знищив енергобезпеку країни, а  пролобійований ним імпорт російського вугілля та електроенергії остаточно зруйнували вітчизняний енергетичний комплекс.

В свою чергу народний депутат України, перший заступник комітету з питань енергетики і ЖКГ Олексій Кучеренко заявив, що імпорт російської електроенергії, пролобійований главою енергетичного комітету ВР Андрієм Герус, привів до падіння промвиробництва та зростання рівня безробіття в Україні, а також повідомив, що на оптовому ринку електричної енергії проводяться підозрілі операції, на яких завдяки «схемі Геруса» заробляють близькі до нього компанії.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: