рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  У Нацбанку повідомили, коли запустять в обіг нові монети номіналом 10 грн

  • Розсилка
  За допомогою заміни банкнот дрібних номіналів на монети держава зможе заощадити близько 1 млрд грн на обслуговування готівкового обороту - У Нацбанку повідомили, коли запустять в обіг нові монети номіналом 10 грн
  За допомогою заміни банкнот дрібних номіналів на монети держава зможе заощадити близько 1 млрд грн на обслуговування готівкового обороту

  Нові монети з'являться в обігу з 3 червня цього року

  У Національному банку України повідомили, що випустять в обіг нові монети номіналом 10 гривень з 3 червня 2020 року. Монети поступово замінять відповідні банкноти. Про це йдеться у повідомленні пресслужби НБУ.

  Зазначається, що випуск монет номіналом 10 гривень завершить процес оновлення банкнотно-монетного ряду гривні.

  «Це — частина комплексного рішення з оптимізації та оновлення банкнотно-монетного ряду гривні, що триває з 2014 року та має на меті забезпечити в Україні надійніші та захищеніші від підроблень банкноти, зручність готівкових розрахунків та економію коштів для держави», — повідомили у Нацбанку.

  За розрахунками НБУ, за допомогою заміни банкнот дрібних номіналів на монети держава зможе заощадити близько 1 мільярда гривень на обслуговування готівкового обороту. Це пов'язане з тим, що тривалість обігу монети більша, аніж банкноти, тому Нацбанку не потрібно постійно друкувати та оновлювати банкноти.

  На першому етапі НБУ введе в обіг 5 мільйонів монет номіналом 10 гривень. Їх розподілять між підрозділами Нацбанку у регіонах України. Відділення НБУ передаватимуть монети банкам, а банки — своїм клієнтам підприємствам торгівлі та громадянам.

  «З 03 червня 2020 року монети номіналом 10 гривень стануть дійсним платіжним засобом на території України, ними можна вільно розрахуватися в торговельній мережі або здійснювати операції в банках», — додають у Нацбанку та зазначають, що разом з монетами номіналом 10 гривень продовжуватимуть обертатися і банкноти, тому спеціально обмінювати банкноти на монети не потрібно. Наразі таких банкнот в обігу 179,3 мільйона штук.

  Монета номіналом 10 гривень у діаметрі складає 23,5 міліметри та важить 6,4 грама. Виготовлена вона із цинкового сплаву з гальванічним покриттям нікелем. У Нацбанку зазначають, що нова монета буде більшою за решту гривневих монет, тому її можна буде легко відрізнити від монет 1, 2 та 5 гривень. На реверсі монети номіналом 10 гривень зображено портрет українського гетьмана Івана Мазепи; на аверсі в центрі в обрамленні давньоруського орнаменту розміщено номінал монети. 

   


  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ