рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  У Зеленського запропонували знизити тарифи для Коломойського

  • Розсилка
  У Зеленського запропонували знизити тарифи для Коломойського
  Фото: Українська Енергетика

  Зеленський ініціює законодавчу зміну формули «Роттердам +» на «Роттердам-»

  Президент Володимир Зеленський ініціює законодавчу зміну формули «Роттердам +» на «Роттердам-». Відповідний законопроект він внесе в Раду у понеділок, 17 червня. Про це під брифінгу розповів представник президента в Кабінеті Міністрів Андрій Герус.

  «Командою президента України і адміністрації був підготовлений законопроект щодо скасування формули «Роттердам+», який в понеділок буде внесений в Раду», - наголосив він.  За словами Геруса, цей законопроект називається «Щодо зниження вартості електричної енергії». Згідно з ним, пропонується, щоб формула «Роттердам +» була скасована і щоб замість неї діяла інша формула.

  «Пропонується цей «плюс», – вартість доставки вугілля з Роттердаму до України морем, щоб це було прибрано. Він і так не виконується. Також пропонується введення дисконтів: якщо гірша якість вугілля, має бути менша його вартість, яка зараховується у тарифи. Таким чином може бути дисконт від 1 до 10%, залежно від якості вугілля. Цей «плюс» – це приблизно 12 мільярдів гривень щороку», – пояснив Герус.

  Нову формулу він запропонував назвати «Роттердам-».

  Як повідомлялося, дія формули «Роттердам +» не поширюється на тарифи для населення, а формує ціну електроенергії для промислових споживачів.

  Найбільшим промисловими споживачами електроенергії в Україні є феросплавний холдинг бізнесмена Ігоря Коломойського, який об'єднує Нікопольський і Запорізький феросплавні заводи, а також Марганецький і Покровський гірничо-збагачувальні комбінати. У собівартості виробництва феросплавів частка електроенергії досягає 50%.

  Джерело: Обозреватель


  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ