Як змінилась ціна ключових металів за останній рік
Максимально зросли у ціні мідь та алюміній через дефіцит
Для металів 2021-й став роком багатим на події, від постійного дефіциту до енергокриз. Більшість металів за рік значно виросли в ціні, і наступного року, схоже, продовжать рости, пише Bloomberg.
За 2021 мідь сягнула нових максимумів, піднявшись на 24%, а дефіцит алюмінію підняв ціни на нього на 40%. Золото впало у ціні, незважаючи на рекордну інфляцію, а залізо встигло вирости до $200/т, перед тим як обвалитися нижче $100.
Зміна ціни металів за 2021
Олово зазвичай залишається поза полем зору інвесторів, але цей рік став винятком. Попит на метал було підсилено бумом у галузі електроніки, а пропозиція залишилась обмеженою через кризу поставок – це дозволило йому вирости в ціні на 92%.
Одним із найбільших збиткових активів цього року стала залізна руда, яка впала за рік на 24%. Тривалий період постійного будівництва у Китаї зупинився під час пандемії, обваливши ціни на метал. Однак очікується, що уряд країни впровадить фіскальні та монетарні стимули для подолання цьогорічного сповільнення економіки.
Що очікує метали в 2022 році
Можна очікувати, що запаси металів залишаться низкими, особливо якщо економіка продовжить відновлюватися. Економічні стимули у Китаї можуть зупинити падіння заліза, а інфляція та посилення політики Федеральної резервної системи США відобразяться на решті металів. Алюміній має виграти від переходу на відновлювальну енергетику.
Також на пропозицію металів негативно впливає енергокриза у Європі, яка, ймовірно, продовжиться і наступного року.
Нагадаємо, раніше у Великобританії вигадали першу в світі технологію з переробки золота та інших дорогоцінних металів з електронних відходів.
Виконавча директорка Королівського монетного двору Енн Джессопп заявила, що ця технологія допоможе «реально впливати на вирішення однієї з найбільших екологічних проблем світу».
Коментарі — 0