Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Зеленський прокоментував скасування вимоги обльоту територій РФ українськими авіакомпаніями

  • Розсилка
  Зеленський зазначив, що обліт території РФ Україні невигідний - Зеленський прокоментував скасування вимоги обльоту територій РФ українськими авіакомпаніями
  Зеленський зазначив, що обліт території РФ Україні невигідний

  Президента здивувала ситуація відносно авіасполучення, адже з Росією увесь цей час існує транспортне та залізничне сполучення

  Президент Володимир Зеленський заявив, що від запровадженої у 2015 році вимоги обльоту території РФ для українських авіакомпаній, останні несуть суттєві матеріальні збитки.

  Про це він сказав під час пресмарафону 10 жовтня.

  «Дотаційними, у принципі, є їх авіарейси. Україні - це не вигідно», - підкреслив Зеленський.

  При цьому президент зауважив, що ситуація доволі дивна відносно авіасполучення, адже з Росією увесь цей час існує транспортне та залізничне сполучення.

  Нагадаємо, з 2014 року для українських компаній Росія ввела заборону на транзитні польоти над територією Російської Федерації.

  А з 2015 року між країнами (в результаті ряду взаємних санкцій) зовсім припинено авіасполучення. Тобто, значно збільшилася довжина маршрутів в східному напрямку для українських авіакомпаній. А це додаткові витрати на паливо для вітчизняних авіакомпаній і незручності для пасажирів (через триваліший час польоту), що в свою чергу робить їх не конкурентними.

  Експерти галузі неодноразово підкреслювали, якщо «обліт території РФ» наразі скасувати проблематично, то Кабмін має розглянути можливість зменшення податкового навантаження на вітчизняні авіакомпанії, що є доволі сталою практикою державної підтримки в багатьох країнах.

  В новому уряді і Міністерстві інфраструктури  досі триває  дискусія про те, чи треба, і головне – за рахунок яких економічних компенсаторів, підтримати український авіаперевізників.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ