Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Київрада ухвалила рішення, яке не передбачає розірвання договору із забудовником Поштової

  • Розсилка
  Київрада ухвалила рішення, яке не передбачає розірвання договору із забудовником Поштової

  Документом передбачається припинити в існуючій редакції інвестиційний договір від 2013 року з компанією «Хенсфорд-Україна» і внести у нього зміни

  Київська міська рада ухвалила у першому читанні проект рішення щодо внесення змін до інвестиційного договору із забудовником Поштової площі.

  Відповідний документ було прийнято у четвер на засіданні Київради, за нього проголосував 61 депутат.

  Прийнятим документом передбачається припинити в існуючій редакції інвестиційний договір від 2013 року з компанією «Хенсфорд-Україна», котра має зводити торговельно-розважальний центр на Поштовій площі, і запропонувати внести до нього суттєві зміни, що стосуватимуться продовження археологічних розкопок та створення музею на території археологічних знахідок. Якщо ж спільної згоди з інвестором не буде досягнуто, то документом пропонується доручити виконавчому органу Київради перевірити, чи були порушені умови цього інвестиційного договору з боку компанії «Хенсфорд-Україна». Якщо такі порушення мали місце, то вони стануть підставою для розірвання договору з інвесткомпанією через суд.   

  «Це рішення має абсолютно господарський підхід до розв’язання існуючої проблеми із забудовою Поштової площі, і воно не несе загроз інвестиційному договору. Воно є абсолютно зваженим і не передбачає ризиків та суттєвих фінансових наслідків для Києва», - сказав автор проекту рішення депутат Київради і голова депутатської групи «Київська команда» Сергій Гусовський. 

  Передбачається, що після прийняття рішення у першому читанні депутати матимуть 7 днів, щоб внести зміни до нього. 

  Представник інвесткомпанії «Хенсфорд-Україна» Валерій Олійник, виступаючи на сесії Київради, заявив, що компанія вжe вклала у будівництво на Поштовій площі 15 млн доларів. Тому в разі розірвання договору звертатиметься до міжнародних судів і як мінімум вимагатиме повeрнути ці кошти.

  Київський міський голова Віталій Кличко під час голосування також виступив проти розірвання договору з інвестором і перегляду його умов. Він запропонував не розривати договір з інвестиційною компанією, а зобов'язати її укріпити конструкцію будівництва і надати простір для проведення археологічних розкопок і створення музею. Кличка також підтримала і фракція "Солідарність". Вони вважають, що в разі розірвання договору Київ нестиме суттєві збитки через те, що доведеться повертати інвестору вкладені кошти і самостійно забезпечувати будівництво музею, що може коштувати столиці близько 1 млрд доларів. 

  Перед голосуванням за це рішенням перед будівлею Київради відбулася акція активістів, які вимагали розірвати договір із забудовником. На акцію також пришли народні депутати, серед яких Світлана Заліщук, Альона Шкрум, Іван Крулько, Юрій Левченко. Вони також виступили на засіданні Київради і закликали депутатів ухвалити рішення, якого вже давно вимагають кияни і громадські організації.

   

  Джерело: Укрінформ

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ