Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Київрада з другої спроби зібралася на засідання

  трансляція
  • Розсилка
  Київрада з другої спроби зібралася на засідання

  Депутати Київради повинні розглянути низку важливих земельних питань

  Сьогодні, 17 квітня, о 10:00 продовжилося засідання Київради від 22 березня 2018 року, а о 14:00 має розпочатися нове засідання.

  На ранковому засіданні депутати повинні розглянути питання містобудування та архітектури, які залишилися з минулого разу. На новому засіданні депутати спробують перейменувати ряд вулиць, затвердити положення про громадські збори киян, створити в КМДА антикорупційну гарячу лінію та ін. Найбільше роботи належить виконати з новим земельним блоком, де зібралося близько 300 питань - якщо, звичайно, їх розгляд не заблокують, повідомляє KV.  Як повідомлялося, обидва засідання керівництво Київради спочатку планувало провести 12 квітня. Але в останній момент засідання перенесли на 17 квітня з незрозумілих «технічних причин».

  Київрада повинна була 12 квітня розглянути питання припинення договору з ТОВ «Хенсфорд-Україна», що споруджує торгово-розважальний центр (ТРЦ) на Поштовій площі, з метою збереження і музеєфікації виявленого в ході археологічних розкопок прибережного міського кварталу XI-XII століття. 

  Проект рішення Київради, підготовлений депутатом від «Самопомочі» Сергієм Гусовським, передбачає передачу земельної ділянки та недобудованого об'єкта «Музею історії Києва», проведення археологічних досліджень ДП «Центр археології Києва Інституту археології НАН України» і подальше створення музею за проектом, який здобуде перемогу на міжнародному конкурсі.

  Сьогодні, 17 квітня, о 12:00 біля будівлі Київради відбудеться акція з вимогою повернути Поштову площу Києву і створити там музей, а не торговельний центр.

  Раніше заступник голови КМДА Олександр Спасибко заявив, що питання щодо створення музею стародавнього міста на Поштовій площі будуть вирішувати на міжнародній конференції.

  Нагадаємо, кілька років тому під час будівництва підземного торговельного центру на Поштовій площі у Києві археологи розкопали вулицю XI-XII століть. Серед знахідок: печатки княжої доби, наконечники стріл, прикраси, стремена, глиняний посуд.

  Роботи учених на цьому місці тривали з весни 2015-го. Але на початку 2017-го процес зупинився через небажання інвестора продовжувати фінансувати дослідження. Забудовником підземного простору площі виступає фірма, яку пов’язують із Андрієм Кравцем, відомим як «завгосп Януковича» (тендер на будівництво торговельного центру виграло створене за два місяці до конкурсу ТОВ «Хенсфорд-Україна» - «Главком»).

  Читайте також матеріал «Главкома» Дослідниця історії Києва Аннабелла Моріна: Поштову площу передали фірмі «завгоспа Януковича» за 3,6 млн грн

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ