Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Київську мерію «заміновано»

  • Розсилка
  Київську мерію «заміновано»

  На місці працюють вибухотехніки: ретельно перевіряють будівлю

  До Державної служби з надзвичайних ситуацій надійшла інформація щодо замінування колонної зали мерії.

  У приміщенні на Хрещатику, 36 наразі працюють експерти-вибухотехніки, повідомляє прес-служба Київради.

  Поки інформація про наявність вибухонебезпечних предметів не підтвердилася. Фахівці здійснюють перевірку. 

  «На місці працюють вибухотехніки, ретельно перевіряють будівлю на предмет вибухових пристроїв. Поки нам не надійшло рекомендацій щодо евакуації працівників. Сесію плануємо почати згідно розпорядку», - зазначив заступник міського голови — секретар Київради Володимир Прокопів. 

  Відтак, пленарне засідання Київської міської ради мало розпочатися о 15:00.

  Київрада повинна була 12 квітня розглянути питання припинення договору з ТОВ «Хенсфорд-Україна», що споруджує торгово-розважальний центр (ТРЦ) на Поштовій площі, з метою збереження і музеєфікації виявленого в ході археологічних розкопок прибережного міського кварталу XI-XII століття. Але в останній момент засідання було перенесено на 17 квітня «з технічних причин».

  Сьогодні, 17 квітня, засідання Київради продовжилося. А біля будівлі Київради розпочалася акція з вимогою повернути Поштову площу Києву і створити там музей.

  Проект рішення Київради, підготовлений депутатом від «Самопомочі» Сергієм Гусовським, передбачає передачу земельної ділянки та недобудованого об'єкта «Музею історії Києва», проведення археологічних досліджень ДП «Центр археології Києва Інституту археології НАН України» і подальше створення музею за проектом, який здобуде перемогу на міжнародному конкурсі.

  Раніше заступник голови КМДА Олександр Спасибко заявив, що питання щодо створення музею стародавнього міста на Поштовій площі будуть вирішувати на міжнародній конференції.

  Нагадаємо, кілька років тому під час будівництва підземного торговельного центру на Поштовій площі у Києві археологи розкопали вулицю XI-XII століть. Серед знахідок: печатки княжої доби, наконечники стріл, прикраси, стремена, глиняний посуд.

  Роботи учених на цьому місці тривали з весни 2015-го. Але на початку 2017-го процес зупинився через небажання інвестора продовжувати фінансувати дослідження. Забудовником підземного простору площі виступає фірма, яку пов’язують із Андрієм Кравцем, відомим як «завгосп Януковича» (тендер на будівництво торговельного центру виграло створене за два місяці до конкурсу ТОВ «Хенсфорд-Україна» - «Главком»).

  Читайте також матеріал «Главкома» Дослідниця історії Києва Аннабелла Моріна: Поштову площу передали фірмі «завгоспа Януковича» за 3,6 млн грн

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ