Киян запрошують на етно-мюзік-фест «Віртуози Фолку»
Цього року фестиваль «Віртуози фолку» відбудеться вдруге
18 листопада з 10:00 до 22:00 в «Українському домі» відбудеться ІІ Київ-етно-мюзік-фест «Віртуози фолку» Інформаційний партнер фестивалю «Главком».
Фестиваль прагне об’єднати всіх, хто у своїй творчості звертається до скарбів української народної музики («автентиків», «академістів», представників сучасних музичних напрямків), створивши широкий майданчик для спілкування, а також відкрити нові цікаві імена.
Цього року фестиваль «Віртуози фолку» відбудеться вдруге. Завдяки підтримці Департаменту культури КМДА та Українського культурного фонду розширився не лише масштаб, але й географія фестивалю.
«В цьому році у нас буде не один фестивальний день, а п’ять повноцінних концертних заходів. 9 листопада Київ-етно-мюзік-фест «Віртуози фолку» матиме великий концерт-промоцію в Житомирі. Ще три великі фестивальні концерти-флешмоби відбудуться в столичних торгово-розважальних центрах: 11 листопада в Каравані, 17 листопада нас чекає Lavina Mall, третій торгово-розважальний центр ще узгоджується. Можливо, це буде «Дрім-таун» чи «Гулівер». У будь-якому випадку, це буде новий потужний формат, адже тисячі киян зможуть відкрити для себе справжню, живу, віртуозну етно-музику. А головне, запрошуємо усіх на фінал ІІ Київ-етно-мюзік-фесту «Віртуози фолку», який відбудеться в неділю, 18 листопада, з 10-ї ранку до 22-ї вечора в «Українському домі», - повідомив виконавчий директор фестивалю Любомир Матейко.
Порівняно з минулим роком зросли і вимоги до учасників фестивалю. «Ми отримали близько 150 заявок з різних регіонів України. Цього року до експертної ради увійшли такі відомі музичні авторитети, як, наприклад, головний диригент НАОНІ народний артист України Віктор Гуцал, Герой України, народна артистка України Ніна Матвієнко, народна артистка України Руслана Лижичко, голова Національної спілки кобзарів України, народний артист України Володимир Єсипок, художній керівник УФЕА «Калина», професор Іван Синельников, композитори Андрій Шусть та заслужений діяч мистецтв України Володимир Павліковський, народний артист України Роман Гриньків та інші. Ми сподіваємось, що виконавці, які стануть учасниками фестивалю, ще здивують багатьох професійністю, віртуозністю і сміливими творчими експериментами», - зазначила автор проекту, генеральний директор Київ-етно-мюзік-фесту «Віртуози фолку» народна артистка України Олена Кулик.
Окрім майбутніх лауреатів у гала-концерті 18 листопада візьмуть участь гурт «ManSound», Руслана, хор «Київ», Іванка Червінська та гурт «Gypsy Lyre», Ніна Матвієнко, «Гуцульська троїста», «ДримбаДаДзига», проект «Володарі стихій», Тарас Силенко, Олена Кулик та ансамбль «Дніпро», лауреати минулого року гурти «Folky Funky» та «Mnishek» та ін. Ведучі фестивалю – Юрій Доник та Анна Заклецька.
Як і минулого року, в рамках фестивалю відбуватимуться виставки майстрів народної творчості та майстрів із виготовлення етно-музичних інструментів, різноманітні майстер-класи, активне творче спілкування. «Ми прагнемо показати багатство української народної музики і пісні, показати, що вона прекрасна і захоплююча як в автентичному виконанні, так і в академічному, модерному, етно-джазовому чи фолк-роковому звучанні. Коли це музичне різноманіття поєднується на одній сцені і на одному концерті, ми справді можемо відчувати силу і велич зв’язку поколінь через музику і творчість», - зазначив арт-директор фестивалю Олесь Журавчак.
Цього року вхід на фестивальні заходи буде платним. Квитки будуть двох типів: вхідні (вартість 100 грн) дають змогу на відвідання усіх концертів, виставок та інших творчих заходів, організованих у фойє, та «панські» (вартість 200-850 грн), які крім цього дають право на відвідання гала-концерту за участю лауреатів та зірок фестивалю. Для тих, хто не зможе потрапити на фестиваль, а також для усіх українців з-за кордону на сторінці «Київ-етно-мюзик-фесту «Віртуози фолку» на «Фейсбуці» буде організована пряма трансляція усіх фестивальних заходів та концертів.
Дивіться також запис прес-конференції організаторів фестивалю у «Главкомі»:
Коментарі — 0