На Софійській площі 1 липня відбудеться грандіозний концерт за участі Джона Малковича

На Софійській площі 1 липня відбудеться грандіозний концерт за участі Джона Малковича

У центрі Києва буде представлено міжнародний проект «Шляхи дружби»

1 липня о 21:00 на Софійській площі відбудеться масштабна мистецька подія в українському і світовому суспільному житті – міжнародний проект «Шляхи дружби» під керівництвом видатного диригента сучасності маестро Ріккардо Муті та за участю відомого актора, культурного і гуманітарного діяча Джона Малковича.

У рамках проекту виконають поему для читця та симфонічного оркестру композитора Аарона Копленда «Портрет Лінкольна». Декламатором виступить Джон Малкович.

У грандіозному концерті на Софійській площі братимуть участь Молодіжний оркестр Луїджі Керубіні, створений Маестро Ріккардо Муті з найкращих молодих виконавців Італії, симфонічний оркестр і хор Національної опери України, Камерний хор «Кредо», Ансамбль класичної музики ім. Б. Лятошинського, студенти Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського, а також 25 молодих виконавців із м. Маріуполя (артисти Маріупольського муніципального оркестру «Ренесанс» та студенти Маріупольського коледжу мистецтв). Хормейстер Великого зведеного хору – Богдан Пліш.

Україну представлятиме, зокрема, одна з найкращих сучасних оперних співачок Людмила Монастирська (сопрано), солістка Національної опери України та запрошена солістка провідних театрів світу – «Ла Скала» (м. Мілан), «Метрополітен-Опера» (м. Нью-Йорк), «Ковент-Гарден» (м. Лондон) та відомий український бас Сергій Магера.

Також на Софійській площі столиці пролунає безсмертна музика Джузеппе Верді (від «Stabat Mater» до «Te Deum» і до «Набукко»).

Захід відбудеться за сприяння столичної влади.

Джон Малкович – всесвітньо відомий актор театру і кіно, кінорежисер, продюсер, двократний номінант на премію «Оскар», який прославився неперевершеною грою у таких знаменитих фільмах, як «Місця в серці», «Імперія Сонця», «Небезпечні зв’язки», «Під покровом небес», «Про мишей і людей», «На лінії вогню», «Мері Райлі», «Повітряна в’язниця», «Бути Джоном Малковичем», «Підміна», «Чемпіон» тощо.
Твір «Портрет Лінкольна» був написаний Аароном Коплендом у розпал Другої світової війни та присвячений національному герою американського народу Аврааму Лінкольну.
Зазвичай у ролі читця-декламатора уривків із текстів Авраама Лінкольна виступали відомі актори або громадські діячі: Маргарет Тетчер, Білл Клінтон, Барак Обама, Ніл Армстронг, Кетрін Хепберн, Пол Ньюман, Генрі Фонда та ін.
Міжнародний проект «Шляхи дружби» увійшов до історії як приклад високого гуманізму, що долає конфронтацію і тупикові політичні рішення, несе миротворчу місію, вшановує пам’ять жертв найтрагічніших подій сучасності.
За двадцять років «Шляхи дружби», започатковані престижним Равеннським фестивалем у 1997 р., пройшли через Сараєво, Бейрут, Єрусалим, Нью-Йорк, Стамбул, Каїр, Дамаск, Найробі, Токіо, Тегеран та інші точки світу, збираючи багатотисячні аудиторії  на відкритих площах та у концертних залах.
Ідея створення проекту належить одному з найвидатніших диригентів сучасності Маестро Ріккардо Муті – художньому керівникові та головному диригенту театру «Ла Скала», Зальцбурзького фестивалю, провідних світових оркестрів тощо. За його словами, ця ідея зародилася більш ніж двадцять років тому в Сараєво

Читайте також матеріал «Главкома» У Національній опері України розказали, чим завершиться ювілейний 150-й сезон

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Дата публікації новини: