Протест медиків київської лікарні: Кличко назвав винного у низькій зарплаті лікарів

Протест медиків київської лікарні: Кличко назвав винного у низькій зарплаті лікарів
30 квітня медперсонал Київської міської клінічної лікарні №8 вийшов на протест
Фото: Життя Мінського масиву, Facebook

За березень медики лікарні №8 не отримали фінансової допомоги від Києва

Столичні медики отримають за квітень додаткові виплати з міського бюджету відповідно до відпрацьованого часу. Про це мер столиці Віталій Кличко повідомив під час онлайн-пресконференції, відповідаючи на запитання ЗМІ.

Він також прокоментував ситуацію щодо сум зарплатні лікарів, яку вони отримали минулого місяця. Зокрема, і медиків Київської лікарні №8, персонал якої поскаржився на низький рівень зарплатні.

Мер нагадав, що в Україні з 1 квітня розпочалася друга хвиля медичної реформи, і тепер медзаклади усіх рівнів, згідно із законом, фінансуються Національною службою здоров’я. Зарплату їм виплачує держава, а не місцева влада. Разом з тим, Київ віднайшов кошти в бюджеті міста на доплати усім медикам столиці. 

«За березень сума, яку виділило місто на доплати та премії конкретно медикам 8-ї лікарні, склала 10 млн 432 тисячі гривень. А в квітні лікарня отримала значно меншу суму – від Національної служби здоров’я, - сказав Кличко. - Зауважу, що останніми роками щомісяця столичні медпрацівники отримували так звану муніципальну надбавку - до 50% від окладу. В такому вигляді, відповідно до реформи, вона більше виплачуватися не може. Тому тепер в рамках програми «Здоров’я киян», де ми передбачили кошти для медиків, місто надаватиме безповоротну фінансову допомогу. Наприкінці минулого тижня я підписав відповідне розпорядження. І за квітень усім медикам лікарень будуть нараховані з міського бюджету додаткові виплати. Відповідно до відпрацьованого часу».

Для лікарів сума таких нарахувань становить 4 тис. грн, для медичних сестер – 3 тис. грн, а молодшому медперсоналу – 1 тис. грн.  Це стосується медиків, які не працюють з хворими на коронавірус.

«Що стосується фінансової допомоги за березень медпрацівникам, які лікують хворих на Covid-19, то медики лікарні №8 її справді не отримали. Це сталося тому, що керівник закладу не надав до Департаменту охорони здоров’я інформації про лікування таких хворих у цій лікарні. Також, зауважу, що всіх хворих на пневмонію, яких доставляють у лікарні міста, обов’язково тестують на коронавірус. Та, у разі позитивного результату, - одразу переводяться в «опорні» заклади. В Київській лікарні №8 у березні було 7 таких хворих. Лікарі, які з ними працювали, отримають доплату від міста за документами, що подасть головний лікар», - наголосив Кличко.

Він підкреслив, що медики, які контактують з пацієнтами до отримання результатів аналізів, повинні бути захищенні. І відповідальність за це несе керівник закладу. За інформацією Департаменту охорони здоров’я, керівник лікарні №8 жодного разу не звертався з інформацією про брак засобів індивідуального захисту для лікарів. У своїх регулярних звітах він показує, що лікарня забезпечена всім необхідним. 

«Тож питання: або керівник надає недостовірну інформацію, або необхідний захист не потрапляє до медичних працівників. Я доручив Держпродспоживслужбі ретельно перевірити факти, озвучені медиками. І про результати перевірки обов’язково повідомлю», - завив Кличко.

Нагадаємо, колектив Київської міської клінічної лікарні №8 Оболонського району 30 квітня вийшов на протест. Медики відмовляються працювати за зарплату у 3-5 тисяч грн в умовах пандемії. 

Читайте також:

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: