Сезон отруєнь грибами. За добу до столичних лікарень потрапило шість осіб

  Лікарі нагадали першочергові заходи при отруєнні грибами
  За минулу добу в столиці госпіталізовано шість осіб, які отруїлись грибами. Про це інформує прес-служба КМДА, повідомляє «Главком». «Кожного року медики наголошують на тому, що отруєння грибами може бути смертельно небезпечним. І попри це далеко не всі любителі «тихого полювання» дотримуються основних правил збирання
  • 12 Вересня, 13:57
  • Розсилка

  Лікарі нагадали першочергові заходи при отруєнні грибами

  За минулу добу в столиці госпіталізовано шість осіб, які отруїлись грибами. Про це інформує прес-служба КМДА, повідомляє «Главком».

  «Кожного року медики наголошують на тому, що отруєння грибами може бути смертельно небезпечним. І попри це далеко не всі любителі «тихого полювання» дотримуються основних правил збирання та вживання цього продукту», – зауважив директор Департаменту охорони здоров’я Дмитро Турчак.

  Головне, що турбує лікарів це те, що людина яка отруїлася, часто займається самолікуванням і втрачає дорогоцінний час, такий важливий для одужання.

  «Важливо запам’ятати основні ознаки грибного отруєння: нудота, блювота, біль у животі, розлад шлунку, підвищення температури тіла. При вживанні деяких видів грибів (червоних мухоморів, волокониць), які вражають нервову систему, можуть з’явитися галюцинації, розлад або втрата свідомості, порушення дихання та серцевої діяльності», – зазначив Турчак.  Також він розповів про першу допомогу при підозрі на отруєння грибами.

  По-перше, не зволікаючи, необхідно викликати «швидку». Одночасно, не очікуючи її прибуття, негайно промити шлунок: випийте 5-6 склянок кип’яченої води, натисніть пальцями на корінь язика, щоб викликати блювоту, прийміть активоване вугілля (4-5 пігулок). Можна зробити очисну клізму. Необхідно пити багато рідини.

  «І ще раз закликаю пам’ятати: отруєння грибами дуже важко піддається лікуванню. Тож звертайтеся до лікарів одразу ж після появи будь-яких із описаних симптомів. Зволікання та самолікування може коштувати життя», – наголосив директор Департаменту охорони здоров’я.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ