Столичні забудовники винні місту близько 2 млрд грн внесків пайової участі

Столичні забудовники винні місту близько 2 млрд грн внесків пайової участі

Про це під час круглого столу з питання реформи оплати пайової участі для забудовників розповів перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс

За його словами, нинішня система нарахування пайової участі дозволяє бізнесменам, які представляють цю сферу, практично безкарно уникати сплати.

«Мабуть, у забудовників є ще й інші платежі – за корумпованою схемою, які потрібно оплачувати. На даний момент перед Києвом існує заборгованість щодо оплати пайової участі, – розповів Геннадій Пліс. – Сума заборгованості істотна, однак доки ми не створимо прозорі та зрозуміліші забудовникам умови оплати, працюватимуть тіньові схеми».

У свою чергу депутат Ольга Балицька нагадала, що Київрада більше не матиме повноваження звільняти забудовника від сплати пайової участі.

«У нас більше немає і не буде таких повноважень. Це дозволить виключити корумповану складову», – переконана депутат.

Пайовий внесок на розвиток інженерно-транспортної інфраструктури буде розраховуватися за однією формулою для всіх учасників ринку. Вся документація, договори й платежі вестимуться онлайн.

«Це наблизить нас до Європи не на словах, а у реальних справах», – переконаний Геннадій Пліс.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів