Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Верховний Суд поставить крапку у судовій тяганині навколо пам’яток архітектури на Подолі

  • Розсилка
  Верховний Суд поставить крапку у судовій тяганині навколо пам’яток архітектури на Подолі

  Справа розглядалась судами неодноразово

  У середу, 13 червня, о 14:25 відбудеться засідання Верховного Суду, де має бути остаточно вирішено питання у довготриваючому судовому спорі за позовом столичної прокуратури щодо повернення у власність громади Києва двох будівель – пам’яток архітектури національного значення, які розташовані по вул. Петра Сагайдачного, 20/2 у Подільському районі столиці.

  Засідання відбудеться за адресою: вул. О. Копиленка, 6, зал 202, головуючий суддя Міщенко І.С. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Києва.

  Як вже повідомлялось, відчуження вказаних будівель на користь МПП «Аквадон» відбулось на підставі рішення Київради від 28.08.2008 та незаконної угоди від 25.12.2008 без погодження Міністерства культури України, поза приватизаційною процедурою та без проведення реконструкції об’єкту.

  У подальшому рішенням господарського суду Києва від 02.12.2014, залишеним без змін 23.02.2015 Київським апеляційним господарським судом та 20.05.2015 Вищим господарським судом України, за позовом прокуратури Києва вказане рішення Київради від 28.08.2008 визнано недійсним.

  У зв’язку з цим, прокуратура  Києва звернулась до суду з позовом про визнання недійсною додаткової угоди до інвестиційного договору, укладеної з МПП «Аквадон», та повернення вказаного нерухомого майна у власність територіальної громади столиці.

  Справа розглядалась судами неодноразово. Суди усіх інстанцій при прийнятті рішень за цим позовом погоджуються із незаконним вибуттям майна територіальної громади, але водночас застосовують строк позовної давності, який, на думку прокуратури, є непропущеним.

  Відстоюючи свою правову позицію, прокуратурою Києва судові рішення, якими відмовлено у задоволенні позову у зв’язку з пропуском строку позовної давності, оскаржено до Верховного Суду.

  Раніше повідомлялося, що судове засідання у цій справі мало відбутися 6 червня.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ