Кличко доручив розібратися зі скандальним тендером щодо будівництва метро на Виноградар

Кличко доручив розібратися зі скандальним тендером щодо будівництва метро на Виноградар
Уукціон на будівництво дільниці Сирецько-Печерської лінії метрополітену від станції «Сирець» на житловий масив Виноградар виграв «Київметробуд»

Депутати заявили про можливе рейдерське захоплення «Київметробуду»

Скандал, пов'язаний з будівництвом гілки метро на Виноградар в Києві, триває. Днями нарешті визначили переможця тендера, який неодноразово переносився і призначався заново. Підряд на роботи отримала компанія «Київметробуд».

Але на сьогоднішній сесії Київради мер Києва Віталій Кличко доручив додатково вивчити питання із залученням правоохоронних органів, пише УНІАН.

Сталося це після озвученої депутатами інформації про можливе рейдерське захоплення підприємства, якому доручили будівництво метро. Про це на своїй сторінці в соцмережі повідомив депутат Київради Олександр Харченко. 

«Необхідно на найближчому засіданні провести засідання щодо ситуації з «Метробудом». Фактично, підприємство вкрали, а ми повинні платити мільярдні кошти. І всі роблять вигляд, що нічого не відбувається, - заявив Харченко на засіданні. - Вранці два депутати про це говорять, і це просто в повітря. Ми розглядали щойно питання про 300 мільйонів, а тут питання більше мільярда і нових станцій метрополітену».

Розглянувши депутатське клопотання, Кличко дав доручення профільному заступнику з питань транспорту Дмитру Давтяну провести термінову нараду за участю депутатів усіх фракцій, а також керівників правоохоронних структур.

«Питання треба розглянути, щоб у нас не було критичних ситуацій, - заявив мер. - Через економічні проблеми за останні роки не введено в експлуатацію жодної станції метрополітену. Зараз ми маємо плани, і ці плани ми повинні реалізувати».

Подробиці можливого рейдерського захоплення поки невідомі. Але стурбованість міського голови і депутатського корпусу легко зрозуміти. Вартість тендеру - близько 6 млрд грн з бюджету.

Тим часом, раніше ЗМІ вже звертали увагу влади на скандальну ситуацію навколо «Київметробуду». Якщо раніше компанію пов'язували з Героєм України Володимиром Петренком, то з квітня 2018 року він перестав бути главою її правління, продавши свої акції. Однак нові власники не отримали контроль над ними, оскільки цінні папери невідомими особами незаконно були перереєстровані на офшорні компанії. Згідно зі звітом з Єдиного держреєстру юридичних і фізичних осіб, зараз кінцевий бенефіціарний власник «Київметробуду» - Сергій Кияшко. Це відомий російський бізнесмен і голова ради директорів російського виробника вагонів метро «Вагонмаш».

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Дата публікації новини: