Наразі з'явилася унікальна можливість модернізувати газові мережі під роботу з воднем
Декарбонізація та перехід на водневу енергетику є одним із головних трендів розвитку сучасної європейської енергетики
Українські газові мережі потребують редизайну, подібного до того, що за останні 10-15 років було проведено в країнах Східної Європи. Саме зараз є унікальна можливість включити в таку модернізацію не лише технологічне вдосконалення мереж, а й підготовку їх до роботи із воднем.
«Мережу можна переробити на систему, готову до роботи з воднем, водночас із її технічною оптимізацією під сучасне споживання. Це подібно до того, як ви купуєте необхідну вам річ, а другу – теж потрібну – отримуєте як бонус», – зазначив директор РГК Олег Никоноров на 12 Ukrainian Energy Forum Адама Сміта, що відбувся у Києві.
Декарбонізація та перехід на водневу енергетику є одним із головних трендів розвитку сучасної європейської енергетики. Тому РГК інвестує в дослідження та розробку майбутнього редизайну газової мережі.
«Споживання енергії все більше покриватиметься відновлюваними джерелами та синтетичними газами, а саме такими, як водень – для досягнення цілей декарбонізації. Традиційне викопне паливо втрачає свою частку, водень відіграватиме значну роль найближчим часом», – сказав Олег Никоноров.
За останніми даними Eurostat, в 2020 році відновлювальна енергетика посіла перше місце у загальному енергетичному балансі країн Євросоюзу, та досягла 38%.
Нагадаємо, що Секретаріат Енергетичного Співтовариства визнав водневий проект РГК принципово важливим для реалізації водневого потенціалу України.
Коментарі — 0