Манафорт розповів, навіщо йому три паспорти та зареєстрований на чуже ім’я телефон
Манафорт запевняє, що подорожував з телефоном, зареєстрованим на псевдонім, тому що хотів зберегти конфіденційність
Колишній політтехнолог Партії регіонів і екс-глава передвиборної кампанії Дональда Трампа Пол Манафорт пояснив на досудовому засіданні чому подорожував з мобільним телефоном, зареєстрованим на чуже ім'я, і чому у нього було три паспорти.
Про це пише Bloomberg.
Адвокати Манафорта заявили судді, що Манафорт подорожував до Китаю і в інші країни з телефоном, зареєстрованим на псевдонім - ім'я його брата, - тому що він хотів зберегти конфіденційність, працюючи в якості політичного консультанта для високопоставлених клієнтів.
«Для багатьох громадян США, які виїжджають за кордон у справах і на відпочинок, широко поширена практика захисту від можливих зламів і конфіскації їх електронних пристроїв і даних», - дали письмові пояснення до федерального суду адвокати Манафорта.
Вони також заявили, що у Манафорта був один паспорт для поїздок, а другий - для «надання із заявами на отримання візи в деякі зарубіжні країни».
За словами його адвокатів Кевіна Даунінга і Томаса Ценле, він загубив перший паспорт і отримав третій, перш ніж знайти оригінал через кілька місяців, про що повідомив Державний департамент.
Прокурори вважають, що телефон і кілька паспортів свідчать про те, що Манафорт може втекти з США.
Напередодні Манафорт запропонував $12 млн застави за звільнення з-під домашнього арешту.
Перед цим суд у США відхилив прохання Манафорта про скасування домашнього арешту.
Американські ЗМІ також назвали прізвища «причетних» українських політиків.
До слова, наразі Генеральна прокуратура розслідує дві справи, у яких фігурує Пол Манафорт. Перша стосується розтрати коштів Міністерства юстиції, а друга – в частині матеріалів з «чорної бухгалтерії».
Україна вже готує запити до США з проханням допитати Манафорта.
30 жовтня на суді у США політтехнолог Пол Манафорт, колишній голова виборчої кампанії Дональда Трампа, не визнав себе винним за жодним із висунених йому звинувачень, серед яких відмивання коштів, отриманих у його ролі як консультанта української Партії регіонів, її лідера і колишнього президента України Віктора Януковича, а також її наступниці, Опозиційного блоку. Так само не визнав ніякої вини і його колега, теж звинувачений у цій справі Річард Гейтс.
Окружний суд судового округу Колумбія (охоплює столицю США Вашингтон) звільнив обох затриманих під домашній арешт і заставу – для Манафорта вона склала 10 мільйонів доларів, для Гейтса 5 мільйонів.
Раніше 30 жовтня обидва з’явилися до Федерального бюро розслідувань США у Вашингтоні на вказівку правоохоронців після того, як Міністерство юстиції оприлюднило висунені їм обвинувачення загалом у 12 випадках правопорушень.
Читайте також матеріал «Главкома»: Прокляття Манафортом. Подробиці головного політичного скандалу осені у США
Коментарі — 0