Затока в очікуванні туристів: пляжі - порожні, а ціни - демократичні

Затока в очікуванні туристів: пляжі - порожні, а ціни - демократичні

Курортний сезон - невисокий

Незважаючи на великі очікування, пляжі Затоки зараз пустують, а місцеві комерсанти зазнають збитків. Зате дуже демократичні ціни, великий вибір житла і головне - чисте море.

Затока зустрічає туриста головною алеєю - дорогою до моря. Сюди приїжджають всі автобуси і таксисти. Тут місцевий ринок і провінційні кафе. Алея - головний показник успішності курортного селища. Якщо тут порожньо - значить справи кепські. В кінці червня більшість крамниць закриті, на багатьох висять оголошення про оренду. Лише шаурма і кілька барів тримаються на нечисленних туристах. Варто відзначити, що ціна на східний фастфуд на третину вище одеської.

Пройшовши до моря перед туристом відкриється незнайома картина - порожній пляж Затоки. На багатокілометровій набережній не більше сотні людей. Всі вони рівномірно розподілені на узбережжі, і штовханини, як в минулих сезонах, немає. Тапчани і патіо (великі пляжні ліжка з фіранками) пустують. За перші просять 60 гривень на цілий день, за ліжка - 300. Це вдвічі дешевше, ніж на головних пляжах Одеси. Однак і на них охочих немає - нечисленні відпочивальники приходять зі своїми підстилками і парасолями. Біч-бої нудьгують в сусідніх кафе і не конфліктують з курортниками, які розмістилися між тапчанів.

У місцевих забігайлівках, до речі, ціни також демократичні: келих пива коштує 25 гривень, а комплексний обід можна вмістити в сотню. Тут не гребують Чемпіонатом світу з футболу, який проходить у Росії, і в кожному кафе після обіду транслюють матчі.

Житло також здивує українського туриста цінами. Двомісна кімната у приватників обійдеться всього в 300 гривень на добу. Однак в такому випадку до моря доведеться йти 10 хвилин і всі зручності - на вулиці. На першій лінії ціни солідніші - до тисячі гривень за номер. Втім будь-якої якості очікувати не доводиться - більшість будівель зведені, щоб максимально швидко «відбити» вкладення. До слова, на пляжах з'явилися і перші відпочивальники з наметами. Затока звичайно рада всім ... хто приносить місцевим комерсантам прибуток.

Де тільки про прибуток і думають, так це на місцевому ринку. Фрукти і овочі коштують удвічі дорожче, ніж в Одесі. Місцеве домашнє вино можна купити за 60-70 гривень за літру залежно від фортеці, а ціна на вуджену рибу починається від 25 гривень - за одного невеликого бичка. Є і знаменита дунайка і піленгас - ціни на більшу рибу починаються від 100 гривень.

На цьому ж ринку продають і різні пляжні аксесуари. Надувний круг для дитини обійдеться в скромні 60-70 гривень, для дорослих - в півтора раза дорожче. А ось підроблені окуляри відомих брендів - по 250 гривень. Гумові шльопанці - від 150 гривень.

Втім, якщо хочеться реально заощадити на продуктах, варто закуповуватися в Одесі. Маршрутка коштує 50 гривень і їде 1,5 - 2 години. Старі «спринтери» не обладнані кондиціонерами, в більшості з них вікна не відчиняються, тож порекомендувати такий транспорт складно. Реальною альтернативою є електричка - їде 2 години, коштує до 20 гривень (в залежності від станції) і зупиняється в 5 хвилинах від Привозу.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів