Липневий саміт НАТО буде цікавим «фактором Трампа» - ІСП

Липневий саміт НАТО буде цікавим «фактором Трампа» - ІСП
Світлина з відкритих джерел

На Саміті НАТО американський президент буде критикувати Альянс і символічно його послаблювати. А Україні не варто просити ПДЧ, адже отримає категоричну відмову. Такі думки висловив заступник директора Інституту світової політики Микола Бєлєсков під час прес-конференції в прес-центрі «Главком».

Саміт НАТО буде цікавий через «фактор» Дональда Трампа. «На фоні тих заяв, які він робив можна зробити висновок, що президент США ні на йоту не відмовиться від критики НАТО. Він і надалі не сприймає НАТО як сприймали організацію його попередники. Попередники наполягали на тому, що НАТО – вкрай важлива організація і потрібна США, А от для Трампа це бачення є під питанням», - говорить Бєлєсков.

Він пояснив, що особливо не варто перейматися, адже НАТО створено на основі Вашингтонського договору Його ратифікував Конгрес США. Це означає, що Дональд Трамп може тільки ослабити НАТО, а саме: на найбільших навчаннях на найбільших навчаннях НАТО, які повинні відбутися восени, США не будуть брати участь. По суті відбудеться підрив цих навчань. «Знищити НАТО Т рамп не може, але ослабити може лише символічно своїми заявами та критикою Тому для очільника НАТО Єнса Столтенберга буде «весела» ситуація через американського президента. Адже Столтенбергу доведеться показувати, що є єдність в середині Альянсу та розуміння», - продовжує заступник директора ІСП.

Українське питання також буде присутнім. Порошенку є з чим їхати на саміт. Адже ВРУ прийняла закон у нормальній редакції «Про національну безпеку».

Отримання ПДЧ для України  є популярною темою в нашому політикумі. «Представники влади, коли говорять про євроатлантичну інтеграцію не факт, що мають на увазі ПДЧ. А от інша фракція в парламенті відкрито говорить про це», - зауважує Бєлєсков.

На його думку, якщо Україна піде шляхом ПДЧ, який ми колись вибрали у 2008 році, то потрібних результатів не буде.

«Навпаки, ми отримаємо категоричне ні. У порівнянні з 2008 роком ситуація погіршилася в багатьох моментах для України. Ми немає 100% підтримки, наприклад, від США, яку ми мали у 2008 році. Нагадаю, що у квітні 2008 року був чіткий меседж для України від Джорджа Буша-молодшого, що США підтримають Україну, коли вона поставить питання про надання ПДЧ. До того ж накладається скепсис країн континентальної Європи. Ґрунтується все на тому, що Україна має тліючий конфлікт на Сході, і територіальну суперечку з РФ», - продовжує експерт-міжнародник.

Бєлєсков тсвреджує, що Україна є ідеальною країною для НАТО. «Адже ми витрачаємо значну суму на оборону, у нас більш підготовлені збройні сили,ґанджі деякі країни НАТО. Але ми створюємо ризики щодо Альянсу. Панує думка, що тоді НАТО буде відповідальним за ситуацію на сході. Але надання ПДЧ ще не означає, що країна вступить в Альянс», - пояснює експерт.

На його переконання, заміть вимагання ПДЧ Україна повинна робити ставку на прагматичну співпрацю, тобто розширення співробітництва, пошук взаємовигідних форматів, поновити питання матеріально-технічної допомоги.

Запис прес-конференції:

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: