Не повірили щастю: «Айнтрахт» випустив з рук путівку в фінал Ліги Європи (відео)

Лука Йовіч забив у ворота «Челсі» в обох півфінальних матчах
theguardian.com

У фіналі Ліги Європи-2018/2019 зіграють лондонські «Арсенал» і «Челсі». «Аристократи» свою путівку в фінал вигризли у післяматчевій серії з франкфуртським «Айнтрахтом».

«Челсі» (Лондон, Англія) - «Айнтрахт» (Франкфурт-на-Майні, Німеччина) - 1:1, по пенальті 4:3

(перший матч - 1:1)

Голи: 1:0 - Лофтус-Чік (28). 1:1 - Лука Йовіч (49)

Пенальті: Алле - 0:1. Росс Барклі - 1:1. Лука Йовіч - 1:2. Аспілікета - 1:2 (воротар). Де Ґузман - 1:3. Жоржіньо - 2:3. Гінтереґґер - 2:3 (воротар). Давід Луїс - 3:3. Ґонсалу Пасьєнсія - 3:3 (воротар). Еден Азар - 4:3

«Челсі»: Кепа Аррізабалаґа - Аспілікета (к), Давід Луїс, Андреас Крістенсен (Заппакоста, 74), Емерсон - Лофтус-Чік (Росс Барклі, 86), Жоржіньо, Матео Ковачіч - Вілліан (Педро, 62), Олів'є Жиру (Іґуаїн, 96), Еден Азар. Тренер - Мауріціо Саррі

«Айнтрахт»: Трапп - Данні да Коста, Абрагам (к), Гінтереґґер, Фалетт - Гасебе, Себастьян Роде (де Ґузман, 70) - Ребіч (Алле, 90+3), Ґачіновіч (Ґонсалу Пасьєнсія, 118), Філіп Костіч - Лука Йовіч. Тренер - Аді Гюттер

Суддя: Гацеґан (Румунія)

Попередження: Матео Ковачіч (52), Аспілікета (82), заппакоста (120+1) - Фалетт (39), Себастьян Роде (40), Абрагам (90), де Ґузман (90+1)

9 травня. Лондон. «Стемфорд Брідж»

«Челсі» домінував упродовж всього першого тайму і свою перевагу втілив у м'яч, який після блискучого розрізного пасу Едена Азара не менш майстерним обвідним ударом у дальній кут зліва провів Рубен Лофтус-Чік.

Вирівняти гру, а головне результат «Айнтрахту» вдалося відразу після перерви. Серби Міят Ґачіновіч і Лука Йовіч розіграли м'яч удотик. Лука вийшов з голкіпером сам-на-сам і не залишив Кепі Аррізабалазі шансів - 1:1.

За рівного рахунку обидві команди грали доволі обережно, а тому екстра-тайм виглядав цілком закономірно. А в додаткових 30 хвилин ближчими до перемоги були франкфуртці. Особливо на 100-й хвилині, коли Себастьєн Алле бив метрів з семи в протихід Кепі Аррізабалазі. М'яч з відскоком від газону летів точно в кут, але зі стрічки кулю вибив, розтягнувшись практично у шпагаті, Давід Луїс. Ще раз Алле бив по воротах суперників перед самим завершенням першого додаткового тайму. На цей раз Кепу на стрічці підстрахував, перевівши удар французького нападника над поперечиною, Давіде Заппакоста.

Натомість «Челсі» наприкінці ігрового часу навіть забив. Однак Сезар Аспілікета заштовхав м'яч у сітку, порушивши проти Кевіна Траппа правила.

Долю протистояння вирішила серія одинадцятиметрових. Воротар гостей Трапп відбив Аспілікети і завдяки цьому «Айнтрахт» зробив заявку на перемогу. Втім, склалося враження, що повівши 3:1, франкфуртці не повірили своєму щастю. Спершу Мартін Гінтереґґер невпевнено пробив по центру, а Кепа Аррізабалаґа, на лихо оборонця німців, у жоден з кутів не стрибнув. Останній удар взявся бити випущений саме під пенальті португалець Ґонсалу Пасьєнсія. І теж вдарив якось невпевнено. Його удар Кепа парирував. Натомість Давід Луїс та Еден Азар в останніх двох спробах шансів Траппу не залишили.

Фінальний матч Ліги Європи-2018/2019 відбудеться на Олімпійському стадіоні азербайджанської столиці Баку.