Збірна України з пауерліфтингу завоювала на чемпіонаті світу дев'ять медалей

А Лариса Соловйова та Володимир Рисєв встановили нові світові рекорди

Цими вихідними у шведському місті Гальмстад завершився чемпіонаті світу з пауерліфтингу.

Україну на світовій першості представляли 14 спортсменів, інформує сайт Спортивного комітету України.

У підсумку збірна України має дев’ять медалей: п’ять золотих, дві срібні та дві бронзові. У командному заліку серед чоловіків Україна посіла першу сходинку, а серед жінок – третю.

А в абсолютній першості серед жінок Лариса Соловйова знову стала найкращою спортсменкою планети.

Соловйова у ваговій категорії до 63 кг не залишила жодного шансу суперницям. Золото у присіданні – 237,5 кг, 180,5 кг – у жимі (тепер це новий світовий рекорд) і 225 кг у тязі дозволили Ларисі встановити новий світовий рекорд у сумі триборства – 643 кг.

Втретє чемпіоном світу став Андрій Наньєв у ваговій категорії до 83 кг. Результат Андрія у присіданні становив 340 кг, у жимі – 272,5 кг, у тязі – 307,5 кг. Сума триборства спортсмена дорівнює 920 кг.

У категорії до 93 кг Володимир Рисєв до останнього підходу у тязі боровся з представником збірної Росії Дмитром Інзаркіним. І боротьба закінчилась чемпіонським титулом збірної України. Новий рекорд Європи у присіданні – 390 кг, мале срібло у жимі – 285 кг і 350 кг у тязі принесли Володимиру перемогу на першості світу та новий світовий рекорд у сумі триборства – 1025 кг.

Олександр Рубець (до 105 кг) з Маріуполя став чемпіоном світу, продемонструвавши наступні результати: жим – 302,5 кг, присідання – 430 кг, тяга – 347,5 кг. У заключній спробі тяги на 360 кг світовий рекорд у сумі триборства серед чоловіків вагової категорії до 105 кг буквально вислизнув з руки чемпіона.

Свій четвертий чемпіонській титул виборов Олексій Бичков з Краматорська. Спортсмен у ваговій категорії до 120 кг поступився малим золотом тільки у присіданні, і те за власною вагою, результат цієї вправи становив 415 кг. У жимі без шансів на конкуренцію для суперників Олексій зафіксував 330 кг, а 370 кг у тязі принесли йому ще одну малу золоту нагороду.

Микола Бараннік з Рубіжного, виступаючи у новій для себе ваговій категорії до 83 кг, виборов срібну нагороду чемпіонату з сумою триборства 910 кг. Микола здобув малу золоту медаль у присіданні з результатом 345 кг, срібну у жимі – 272,5 кг, 292,5 кг зафіксував у тязі.

Сергій Білий (до 105 кг) з Харкова зафіксував у присіданні 395 кг, витиснув 305 кг у жимі та підкорив 362,5 кг у тязі. Таким чином, Сергій посів другу сходинку п’єдесталу пошани з сумою триборства 1062,5 кг

Бронзову нагороду серед жінок вагової категорії до 52 кг здобула Шлопко Тетяна з міста Кам’янець-Подільський. Встановивши світовий рекорд серед юніорок у присіданні – 195 кг, та виборовши у цій вправі малу бронзову медаль, Тетяна підкорила 120 кг у жимі та 167,5 кг, які склали у сумі триборства новий рекорд Європи серед юніорок – 482,5 кг.

Маріупольський атлет Володимир Свістунов у ваговій категорії понад 120 кг також посів третю сходинку п‘єдесталу, зібравши суму триборства у 1135 кг. Володимир у присіданні легко зафіксував 447,5 кг (мала бронзова медаль), у жимі 367,5 кг (також бронзова нагорода) та 320 у тязі.