Влада контролюватиме інтернет. В Україні з’явиться новий регулятор
В Україні з’явиться новий регулятор, який відповідатиме за якість інтернету та мобільного зв’язку
В Україні створять нову структуру, яка контролюватиме інтернет та зв’язок. Відповідний проєкт закону вже ухвалили у Верховній Раді у першому читання. Документ підтримали 230 депутатів, повідомляє пресслужба Міністерства цифрової трансформації.
Назва нового телекомунікаційного регулятора — Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку. Вона замінить вже добре відому Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації.
Необхідність заміни НКРЗІ поясняють гармонізацією законодавства із європейськими вимогами. Діяльність НКРЗІ регулюється законом України «Про телекомунікації», а його положення лише частково відповідають вимогам загальноєвропейського законодавства.
В Мінцифрі зазначають, що нова комісія контролюватиме якість послуг, які надають оператори, та сприятиме покращенню покриття швидкісного інтернету та мобільного зв’язку в Україні. Зокрема, регулятор буде:
- визначати населені пункти без інтернету, мобільного зв’язку та забезпечуватиме надання таких послуг;
- здійснювати державний нагляд (контроль) за діяльністю операторів/провайдерів та надавачів поштових послуг;
- здійснювати позасудове врегулювання спорів між споживачами та операторами/провайдерами й позасудове врегулювання спорів щодо доступу до інфраструктури;
- контролювати якість електронних комунікаційних послуг.
«Закріплення правового статусу регуляторного органу на законодавчому рівні, його повноважень та незалежності повністю відповідає європейським підходам. Це створить передумови для входу України в Єдиний європейський цифровий ринок, оскільки сфера електронних комунікацій є основою для розвитку цифрових послуг», – зазначили у Міністерстві цифрової трансформації.
Раніше також уряд встановив норми для мобільного інтернету. Відтепер швидкість завантаження файлів для користувача має бути не нижче 2 мегабіт на секунду. А відправлення інформації має відбуватися на швидкості не нижче 0,5 мегабіт на секунду.
Детальніше про це – за посиланням.
Коментарі — 0