У Вінниці завершили ремонт відділення легеневого туберкульозу для дорослих

У Вінниці завершили ремонт відділення легеневого туберкульозу для дорослих

Реконструкцію проводили у дві черги

17 січня у Вінниці відкрили відремонтоване відділення легеневого туберкульозу №2 для лікування хворих на хіміорезистентний туберкульоз на 70 ліжок. Перш за все, це стоп-механізм перезараження хворих із стійким до ліків туберкульозом в умовах стаціонару.

Кошти, які були витраченні на ремонт відділення 13,2 мільйона гривень, у тому числі кошти з державного фонду регіонального розвитку – 10, 8 мільйонів гривень, з обласного бюджету – 2,4 мільйонів гривень.

«Це відділення, яке сьогодні буде слугувати для хворих хіміорезистентним туберкульозом. На сьогодні це найбільш поширена форму туберкульозу. Відділення збудоване за всіма канонами інфекційного контролю. Мета побудови – зменшити рівень захворюваності на туберкульоз у Вінницькій області. Привити пацієнтам потяг до лікування, покращити умови, в яких вони лікуються.

Відділення також буде слугувати захистом для наших працівників, тому що палата розрахована на 1-2 місць, в кожному є туалет, душ та місце для обіду, тобто, мінімізовано контакт медсестри та пацієнта», – зазначив головний лікар Олександр Служивий.

У відділені є бокси на 2-3 хворих, відеонагляд, окремі санвузли у всіх палатах, біля ліжок розташовані пристрої для виклику медперсоналу у палату, окремі приміщення для консультацій, збору біоматеріалу, зустрічей із відвідувачами. Також наявність WI-FI, локальна вентиляція, яка не дозволяє розповсюдженню інфекції по інших відділеннях. У деяких палатах є вихід на балкон, що є дуже важливо для хворих на туберкульоз.

У свою чергу голова облдержадміністрації Валерій Коровій зазначив, що після того, у 2016 році ввели у дію першу чергу відділення, рівень ефективності лікування хворих на туберкульоз підвищився у 3 рази. На сьогоднішній день, відділення з такими умовами єдине в Україні.

Нагадаємо, у 2016 році відбулося відкриття першої відремонтовaної чaстини легеневого туберкульозного відділення Вінницького об’єднaного спеціaлізовaного територіaльного медичного об’єднaння «Фтизіaтрія». На сьогоднішній день відділення відповідає вимогам діючого в країні Стандарту інфекційного контролю за туберкульозом, також рівень ефективності лікування хворих збільшився у 3 рази.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: