За хабар $6 тисяч вінницький прокурор і його посередники одержали штрафи

За хабар $6 тисяч вінницький прокурор і його посередники одержали штрафи
Вилучений хабар у вінницького прокурора Олександра Попеско

Троє обвинувачених підписали зі Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою угоду про визнання винуватості

Вінницький міський суд визнав винними заступника прокурора Вінницької області Олександра Попеско, місцевого адвоката Валерія Сувалова і мешканця Вінниці Вадима Кабішева за ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 369-2 КК України («Одержання неправомірної вигоди») і призначив покарання у вигляді штрафу 25,5 тис. грн кожному.

Про це повідомляє «Главком» з посиланням на вирок суду від 4 грудня 2018 року.

За даними досудового розслідування на прокурора Попеско через посередника вийшов голова фермерського господарства «Корделівка», оскільки проти останнього слідчий відділ калинівського відділу поліції відкрив кримінальне провадження за фактом самовільного зайняття земельної ділянки. Знайомий прокурора запевнив фермера, що Попеско може вплинути, щоб закрили вказане кримінальне провадження.

Прокурор Олександр Попеско. Фото з відкритих джерелПрокурор Олександр Попеско. Фото з відкритих джерел

Наприкінці березня 2018 року посередник зустрівся з прокурором Попеско, який у розмові підтвердив, що може вирішити справу за $5 тис. При цьому вінницький прокурор зазначив, що неправомірну вигоду необхідно передати через адвоката, замаскувавши її під винагороду за нібито надану правову допомогу. Загалом, сума договору про надання правової допомоги мала становити $6 тис., з яких $5 тис. мав отримати прокурор, решту – його посередник.

На початку квітня відбулася передача хабара двома траншами. Спочатку фермер надав адвокату $1,5 тис., а потім - $4,5 тис.

Кошти виявили співробітники Національного антикорупційного бюро України та СБУ під час обшуку гаража прокурора Попеско.

Усі троє обвинувачених у хабарництві повністю визнали свою вину і уклали з прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури ГПУ угоди про визнання винуватості, які передбачали покарання у вигляді штрафів. У підсумку суд затвердив угоди про винуватість.

Нагадаємо, що журналістам та активістам Олександр Попеско став відомим у 2016 році, коли в місцевих  ЗМІ вийшла стаття під назвою «Дерибан заплави Вишні: прокурорський і суддівський слід». За словами журналістів, землю навколо заплави річки Вишня незаконно приватизували суддівські та прокурорські родини. Зокрема, п’ятьма ділянками заволоділа Лілія Попеско, дружина прокурора Олександра Попеско. 

Ще 1 га землі отримала релігійна організація «Незалежна релігійна громада євангельських християн баптистів «Дванадцять апостолів». Серед співзасновників цієї організації батьки прокурора – Петро Анатолійович та Ірина Павлівна Попеско. Засновниками організації також є Шлапак Людмила Володимирівна та Шлапак Олег Григорович – батьки вінницького судді Дмитра Олеговича Шлапака.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: