Британія в Радбезі ООН пояснила, чому вважає РФ причетною до хіматаки в Солсбері

Британія в Радбезі ООН пояснила, чому вважає РФ причетною до хіматаки в Солсбері
Постійний представник Великої Британії при ООН Карен Пірс

Постпред Британії заявила, що в РФ вивчалися можливості вбивств за допомогою нервово-паралітичних речовин

Існує цілий список причин, чому Британія вважає Росію причетною до застосування хімічної зброї в Солсбері, а також, чому вживає термін «дуже вірогідно», коли йдеться про звинувачення на адресу Москви.

З відповідною заявою виступила в четвер під час засідання Ради Безпеки ООН у Нью-Йорку постійний представник Великої Британії при ООН Карен Пірс.

«Дуже вірогідно, що Росія провела цю (хімічну – ред.) атаку. Ми дійшли цього висновку, оскільки експерти в Портон-Дауні (акредитованої британської лабораторії – ред.) визначили, яка хімічна речовина використовувалась – нервово-паралітична речовина «Новачок», - зауважила британський постпред.

Друга причина, за її словами, яка призвела до висновків відносно Росії, це загальне усвідомлення того, «що Росія виготовляла таку нервово-паралітичну речовину за останні десять років і зберігає таку можливість». Крім того, відомо, що в РФ вивчалися можливості вбивств за допомогою нервово-паралітичних речовин, сказала Пірс.

«Третя причина – це історія убивств на державному рівні», - зауважила британський дипломат. У цьому зв'язку вона нагадала, що Росія розглядає перебіжчиків як першочергову мішень для вбивства, про що «відкрито заявляють російські лідери».

За її словами, таких причин дуже багато.

Водночас, Пірс пояснила, чому Лондон використовує фразу «дуже ймовірно», коли звинувачує РФ у інциденті в Солсбері.

«Ми застосовуємо цю фразу, оскільки в рамках британської системи тільки суд може визначити остаточну провину. Тому це є відображенням нашого судового процесу – не потрібно розглядати це як будь-який сумнів в тому плані, що Росія несе відповідальність», - наголосила високопоставлений дипломат.

Вона назвала розслідування про отруєння в Солбсері «всеохоплюючим та складним», підкресливши, що до нього було долучено 250 поліцейських детективів за підтримки експертів та фахівців у питаннях хімічної зброї. Вони перевірили 5 тис. годин відеозаписів, 1,3 тис. речових доказів і опитали близько 5 тис. свідків.

Перед виступом Пірс представник Росії при ООН Василь Небензя відкинув звинувачення Британії на адресу Москви в причетності до отруєння родини Скрипалів в Солсбері, та висунув чергову власну версію, що за цим стоять спецслужби інших країн.

У четвер стало відомо, що донька російського екс-шпигуна Сергія Скрипаля Юлія, яку отруїли разом з батьком у Солсбері (Велика Британія), не прийняла пропозицію про допомогу від російського посольства.

Раніше повідомлялося, що Скрипаль зробила першу заяву після виходу з коми.

Нагадаємо, стан отруєного російського екс-шпигуна Сергія Скрипаля залишається критичним, але стабільним. Його донька Юлія у стабільному стані.

Раніше медики повідомляли, що отруйна речовина, якою були отруєні російський екс-шпигун Сергій Скрипаль та його донька, могла призвести до серйозних пошкоджень у їхньому мозку.

Як відомо, 4 березня у британському Солсбері чоловіку і жінці стали погано в торговому центрі, після чого вони були шпиталізовані з серйозним отруєнням невідомою речовиною. Постраждалими виявилися російський розвідник Сергій Скрипаль, який був засуджений в РФ за шпіонаж на користь Великої Британії, та його донька.

Після того, у Великій Британії шпиталізували двох поліцейських, які займались розслідуванням отруєння екс-співробітника російської розвідки Сергія Скрипаля.

7 березня ЗМІ повідомили, що речовину, якою у Великій Британії, імовірно, отруїли Скрипаля, було використано під час штурму захопленого терористами театрального центру в Москві (Росія) на Дубровці в 2002 році. Це був газ «Новачок».

28 березня стало відомо, що Сергія Скрипаля та його доньку Юлію отруїли нервово-паралітичною речовиною в їхньому будинку в Солсбері.

29 березня Національна служба охорони здоров'я Великої Британії повідомила про поліпшення стану Юлії Скрипаль. Потім повідомлялося, що вона прийшла до тями та може говорити.

30 березня Юлія почала самостійно їсти та пити. Також повідомлялося, що російське посольство просить британську владу пустити двоюрідну сестру Юлії Скрипаль Вікторіб приїхати до Великої Британії. 

4 квітня повідомлялося, що експертам з хімічної лабораторії Porton Down у Великої Британії не вдалося визначити походження нервово-паралітичної речовини «Новачок».

5 квітня в ефірі кремлівського телеканалу включили запис розмови нібіто Юлії Скрпаль та її двоюрідної сестри Вікторії.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: