Китай закрив повітряний простір для російських літаків: названо причину

Китай закрив повітряний простір для російських літаків: названо причину
Літакам російських авіакомпаній тепер до Китаю зась
Фото: Jason Lee / Reuters

Великий китайський друг не такий вже і друг

Китай закрив свій повітряний простір для літаків Boeing та Airbus російських авіаперевізників, пише NEXTA.Live.

Заборона пояснюється тим, що авіавлада Китаю попросила всі авіакомпанії, у тому числі російські, актуалізувати електронні досьє, де містяться відомості про літаки, власників авіакомпаній, договори на наземне обслуговування.

Російські перевізники оновили інформацію, але влада Китаю запросила підтверджувальні дані, що імпортні літаки авіакомпаній з РФ офіційно знято з реєстрації за кордоном.

Звісно, ці документи перевізники надати не змогли, тому китайська авіавлада, дотримуючись міжнародного законодавства, відмовила в польотах на таких літаках.

Відомо, що Російська Федерація використовує для регулярних вантажних перевезень з Китаю літаки Boeing 757-200(F), які було викрадено у західних компаній. Росія відмовилась повертати літаки лізингодавцям після рішення ЄС повністю заборонити постачання літаків, вертольотів та іншої авіатехніки до РФ. Загальна сума викрадених бортів складає більше ніж 20 млрд доларів.

Напередодні Росія і Китай ветували ініційоване США посилення санкцій ООН проти Північної Кореї через випробування останньою балістичних ракет.

Також Китай різко скоротив експорт електроніки до Росії.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: