Колишнім президентам США зменшать розмір пенсії

  Загальний розмір виплат буде скорочуватися протягом декількох років, але це не торкнеться витрат на охорону
  Депутати нижньої палати Конгресу США схвалили проект закону, що змінює встановлений у 1958 році розмір пенсій президентам США, які залишили свій пост, а також розмір інших належних екс-президентам виплат, повідомляє РБК. Згідно із схваленим конгресменами документом, загальний розмір пенсії встановлюється в $200 тис. на рік. Таким чином,
  • 14 Листопада, 2017, 19:10
  • Розсилка
  Екс-президенти США
  Фото з відкритих джерел
  Екс-президенти США

  Загальний розмір виплат буде скорочуватися протягом декількох років, але це не торкнеться витрат на охорону

  Депутати нижньої палати Конгресу США схвалили проект закону, що змінює встановлений у 1958 році розмір пенсій президентам США, які залишили свій пост, а також розмір інших належних екс-президентам виплат, повідомляє РБК.

  Згідно із схваленим конгресменами документом, загальний розмір пенсії встановлюється в $200 тис. на рік. Таким чином, пенсії екс-президентів не надто сильно скоротяться, за чинним законодавством вони прирівняні до зарплати федерального міністра і складають приблизно $205 тис.

  Розмір виплати колишньому главі держави на утримання штату помічників та оренду приміщень скорочується до $500 тис. на рік, з поступовим зменшенням до $250 тис.

  Тим часом витрати на охорону екс-президентів і членів їхніх сімей вирішено залишити на колишньому рівні. Розробник законопроекту, республіканець Джоді Хіс пояснює необхідність скорочення державних витрат на утримання колишніх глав держави тим, що в наші дні екс-президенти мають можливість заробляти великі суми за рахунок головування у радах директорів великих компаній, гонорарів за книги і читання лекцій, а тому не потребують дотацій держави.

  Зараз в США є п'ять колишніх президентів - Джиммі Картер (займав пост глави країни в 1977-1981 роках), Джордж Буш-старший (1989-1993), Білл Клінтон (1993-2001), Джордж Буш-молодший (2001-2009) і Барак Обама (2009-2017). У 2015 році проект закону про скорочення пенсій колишнім президентам США був прийнятий обома палатами Конгресу США, однак Барак Обама в 2016 році наклав на нього вето.
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ