Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Колишнім президентам США зменшать розмір пенсії

  • Розсилка
  Екс-президенти США - Колишнім президентам США зменшать розмір пенсії
  Екс-президенти США
  Фото з відкритих джерел

  Загальний розмір виплат буде скорочуватися протягом декількох років, але це не торкнеться витрат на охорону

  Депутати нижньої палати Конгресу США схвалили проект закону, що змінює встановлений у 1958 році розмір пенсій президентам США, які залишили свій пост, а також розмір інших належних екс-президентам виплат, повідомляє РБК.

  Згідно із схваленим конгресменами документом, загальний розмір пенсії встановлюється в $200 тис. на рік. Таким чином, пенсії екс-президентів не надто сильно скоротяться, за чинним законодавством вони прирівняні до зарплати федерального міністра і складають приблизно $205 тис.

  Розмір виплати колишньому главі держави на утримання штату помічників та оренду приміщень скорочується до $500 тис. на рік, з поступовим зменшенням до $250 тис.

  Тим часом витрати на охорону екс-президентів і членів їхніх сімей вирішено залишити на колишньому рівні. Розробник законопроекту, республіканець Джоді Хіс пояснює необхідність скорочення державних витрат на утримання колишніх глав держави тим, що в наші дні екс-президенти мають можливість заробляти великі суми за рахунок головування у радах директорів великих компаній, гонорарів за книги і читання лекцій, а тому не потребують дотацій держави.

  Зараз в США є п'ять колишніх президентів - Джиммі Картер (займав пост глави країни в 1977-1981 роках), Джордж Буш-старший (1989-1993), Білл Клінтон (1993-2001), Джордж Буш-молодший (2001-2009) і Барак Обама (2009-2017). У 2015 році проект закону про скорочення пенсій колишнім президентам США був прийнятий обома палатами Конгресу США, однак Барак Обама в 2016 році наклав на нього вето.
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ