В ООН дали сумну оцінку боротьбі з пандемією
Зусилля по боротьбі з недостовірною інформацією і дезінформацією можуть вилитися в цензуру
Пандемія коронавірусу не повинна порушувати права людини і пригнічувати вільне поширення інформації.
Про це повідомляє газета The Guardian.
За словами генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша, пандемія не повинна використовуватися як привід для нехтування окремих прав людини. Він назвав країни, де уряд здійснив непропорційну реакцію: Китай, Індія, Угорщина, Туреччина і Південна Африка.
Глава ООН вважає розумними обмеження свободи пересування на час пандемії, однак сказав, що цей захід необхідно комбінувати з ефективним тестуванням та індивідуальним карантином для заражених.
В ООН підтвердили, що під приводом боротьби з фейковими новинами про коронавірус в багатьох країнах репресують журналістів, лікарів і представників опозиції.
«Зусилля по боротьбі з недостовірною інформацією і дезінформацією можуть вилитися в усвідомлену або неусвідомлену цензуру, що підриває довіру», – йдеться в спеціальній доповіді ООН.
#COVID19 is a public health emergency — that is fast becoming a human rights crisis.
People — and their rights — must be front and centre.
My new report on how human rights can and must guide #coronavirus response & recovery: https://t.co/CmYirKbsci pic.twitter.com/rssMV0MPBg
Гутерріш наголосив, що владі краще проводити політику відкритості і максимально доступно пояснювати населенню всі свої дії по боротьбі з коронавірусом.
Відзначимо, що Гутерріш серед країн, де вдаються до репресійних дій по відношенню до людей під час пандемії, не назвав Росію. Там людей в жорсткому порядку поліція затримує на вулицях.
Нагадаємо, у Росії, в Кірово-Чепецькому невідомі побили бригаду швидкої допомоги, яка приїхала до пацієнта, щоб взяти аналіз на наявність коронавірусної інфекції. Лікар не повідомив нападникам, в яку квартиру він приходив.
Коментарі — 0