Ядерні держави збільшують витрати на озброєння - звіт

Ядерні держави збільшують витрати на озброєння - звіт

Дев'ять світових ядерних держав до початку 2018 року мали у своєму арсеналі 14 465 ядерних боєголовок

Світ все ще далекий від ядерного роззброєння, вважають експерти Стокгольмського інституту досліджень проблем миру (SIPRI).

Незважаючи на те, що загальна кількість ядерних боєголовок зменшилася, ядерні держави модернізують і нарощують свій арсенал, йдеться в щорічному звіті SIPRI, опублікованому в понеділок, 18 червня, пише DW.

Як випливає з доповіді, дев'ять світових ядерних держав до початку 2018 року мали у своєму арсеналі 14 465 ядерних боєголовок, що на 470 одиниць менше, ніж у попередньому році. За оцінками дослідників, 3 750 ядерних боєголовок знаходяться в повній бойовій готовності.

Дослідники відзначають, що, порівняно з 1980-ми, коли у світі налічувалося більше 70 тисяч ядерних зарядів, обсяги озброєння сильно знизилися. Значну роль у цьому процесі зіграв договір про ядерне роззброєння, укладений між Росією і США в 2010 році. Однак саме на частку цих держав досі припадає майже 92% всього обсягу ядерної зброї.

Крім того, у довгостроковій стратегії Москва і Вашингтон мають намір модернізувати як безпосередньо ядерні боєголовки, так і виробниче обладнання, попереджають в SIPRI.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп минулого тижня повідомив, що санкції проти Північної Кореї не будуть скасовані доти, «доки ядерні боєголовки перестануть бути фактором».

Як відомо, президент США Дональд Трамп та глава КНДР Кім Чен Ин у спільній декларації зобов'язалися співпрацювати для розвитку нових відносин між США та КНДР та сприяти миру, процвітанню та безпеки Корейського півострова та світу.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Дата публікації новини: