Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  «Роттердам+»: гроші течуть у різних напрямках, але у шахтарів і далі борги по зарплаті

  • Андрій Герус

   Колишній член Національної комісії з регулювання електроенергетики і комунальних послуг

  • Розсилка
  ДТЕК в Україні закуповує вугілля на свої ТЕС у своїх шахт не напряму, а через українську прокладку ТОВ «ДТЕК Трейдінг», на якій залишає 400-500 грн на тоні. Таким чином, там осідає біля 8-10 млрд грн у рік - «Роттердам+»: гроші течуть у різних напрямках, але у шахтарів і далі борги по зарплаті
  ДТЕК в Україні закуповує вугілля на свої ТЕС у своїх шахт не напряму, а через українську прокладку ТОВ «ДТЕК Трейдінг», на якій залишає 400-500 грн на тоні. Таким чином, там осідає біля 8-10 млрд грн у рік

  «Роттердамська» ціна не те, що не зробила зарплата шахтарів європейськими, але навіть і ту нещасну українську зарплату не можуть виплатити вчасно

  Февраль 2018. 
  Владимир Гройсман потребовал от Игоря Насалика убрать «смотрящих» с государственных шахт.

  Но на манеже все те же.

  Станом на сьогодні 07 травня волинським шахтарям не виплачено зарплату за березень. У позаминулу п’ятницю на шахтах був страйк - шахтарі відмовилися спускатися у лаву до погашення боргів. До шахтарів разом із директором шахти прийшов пан Венгрин. Він не має ніякої посади на шахті і його у ЗМІ називають просто - «смотрящий». Він захотів вугілля наперед, а тоді «буде виплачувати зарплату за березень».

  Зарплат шахтарям немає, незважаючи на те, що:

  1. В Україні діє найвища ціна вугілля 96,4 дол за тону калорійністю 5200 ккал. Це еквівалент 111.2 дол за тону калорійністю 6000 ккал (середня сірка 2%)

  2. Така ціна на 32% вища, аніж ціна у Роттердамі, де зараз 82.3 дол за тону калорійністю 6000 ккал (сірка менше 1%)

  3. В бюджеті на 2018 рік закладено понад 2 млрд грн дотацій на держ шахти

  4. Уряд, за ініціативою міністра Насалика, спільно з НКРЕКП у грудні-січні виділили додатково 1,8+2 млрд грн, які пішли тепловій генерації. Далі, за офіційною версією, гроші мали піти на закупівлю вугілля, тобто дійти до шахт і шахтарів.  5. ДТЕК закуповує вугілля марки Г із США (сірка 3,3%-3,5% - вугілля іде на Запорізьку та Ладижинську ТЕС) по завищених цінах через свою швейцарську прокладку DTEK trading SA, на якій залишають 10-20 дол на тоні. Так виводять кошти від Роттердам+, сумарно біля 1,5 млрд грн за 2017 рік. Окей, не в офшори, а у Швейцарію, якщо від цього легше.

  6. ДТЕК в Україні закуповує вугілля на свої ТЕС у своїх шахт не напряму, а через українську прокладку ТОВ «ДТЕК Трейдінг», на якій залишає 400-500 грн на тоні. Таким чином, там осідає біля 8-10 млрд грн у рік. Заодно так мінімізують сплату ренти.

  7. ДТЕК інвестує у свої російські шахти в Ростовській області 4 млрд рублів у 2018-2025 рр. Видобування вугілля на російських шахтах ДТЕК у 2017р виросло на 40%.

  ***

  Як бачите, гроші течуть у різних напрямках, але у шахтарів і далі борги по зарплаті. «Роттердамська» ціна не те, що не зробила зарплата шахтарів європейськими, але навіть і ту нещасну українську зарплату не можуть виплатити вчасно. Діючі керівники не можуть вирішити елементарного. Говорити про більш складні речі, реформи, енергопакети - це смішно.

  P.S. Всім зацікавленим журналістам готовий дати контакти шахтарів на місці, які повідомлять більше деталей про цю ситуацію.

  Джерело: блог Андрія Геруса

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Сергій Фурса
  Сергій Фурса

  Спеціаліст відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital

  Володимир Ар`єв
  Володимир Ар`єв

  Народний депутат

  Віктор Каспрук
  Віктор Каспрук

  політолог

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Юрій Луканов
  Юрій Луканов

  Журналіст

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ