рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Ви там з дуба впали? Як у школі на Київщині дітей вчать любити Росію

  • Лариса Ніцой

   Письменниця

  • Розсилка
  Ви там з дуба впали? Як у школі на Київщині дітей вчать любити Росію

  Не вибираю слів

  Ірпінське управління освіти - це розсадник ригів і сепарні, які чекають повернення своїх. Так кажуть люди. То в мене питання до цього управління і його керівника Білоруса Олега Анатолійовича: «Це правда»?! Бо скидається на те, що правда. І хто такі ті свої?

  Коцюбинський гуманітаний ліцей. Мова навчання - українська. Директор Нетяга Тамара Анатоліївна каже, що російська мова - це обов'язковий предмет у школі, ігнорує бажання батьків ділитися на групи і вивчати англійську (хто хоче мокшанської хай би далі вчив у своїй групі). Ан нєт. З московитською впертістю дірєхтор запроваджує московську мову для всіх. З першого класу. ОБОВ'ЯЗКОВО.

  Цього їй мало. Вона запроваджує в школі вилучений Міністерством освіти ще два роки тому скандальний підручник.

  Що за підручник такий. 

  Главниє слава на урокє - двуглавий арьол. (Умгу, для українців - це головні слова, аякже). 
  Рускій язік - самий распрастраньонний в мірє. (Серйозно? Ви крім плажів бували в Європі? І як вас розуміли у Франції, Іспанії, Італії та інших країнах?).
  Углубім знанія о народних і гасударствєнних сімвалах расії. (Точно треба углублять?) 
  Флаг расії - наш симвал.
  Герб расії - двуглавий арьол. Птіца ета нє прастая - с ней апасна ваєвать. (Тобто, українці з дитинства повинні забитися в куточок і тремтіти, замість знати, що ворога треба БИТИ).  Нетяга Тамара Анатоліївна - ви з дуба рухнули?

  Пане Білорусе, якщо ваша директорка така тупа, то як вона працює в школі на керівній посаді?

  Якщо вона не тупа, а розумна, то значить вона відвертий ворог України, який примусово закріплює в голівках українських діток антиукраїнську інформацію. (Ми адін арод, углубім знанія а сімвалах, с двухглавай куріцей апасна ваєвать - а що тоді роблять наші бійці на війні) То знову питання до пана Білоруса: якщо ваша Нетяга - сепар, То чому ви її тримаєте на посаді директора школи?  Батьки хочуть, щоб їхні діти вивчали англійську мову. За законом батьки, а не дурна тьотка, несуть відповідальність за своїх дітей, розвиток, відпочинок, освіту. Батьки! Як ви можете довіряти їй свої діток? Я мовчу про батьків, торохнутих у голову вірусом рускава міра, але ж є там притомні в цій школі? Чого ви боїтеся?

  Навчальний план у школі ухвалено з порушеннями. Вам ваша дірєхтар повинна була надати список із переліком предметів. З цього переліку ви повинні були обрати найпотрібніші. Не опитування, чи згодні ви на російську, бо у вас є вчителька російської. Вам повинні були дати перелік предметів, а ви повинні були обрати потрібніші з великого переліку, кожен для своєї дитини, і поставити позначку. Сумніваюся, якби вам надали в переліку англійську, польську чи яку, ви б їх посунули і вибрали російську, мовляв, нам не треба англійської. Наші діти мандруватимуть лише в росію, вчитимуться в майбутньому в росії, на пляжах під пальмами лежатимуть в росі.

  Вам такий перелік не дали. Бо з огляду на ваші галочки, треба було обрати навчальний план, який відповідає вашим бажанням. Вчителі такий план затверджують, а потім подають в Управління освіти.

  ЗРОЗУМІЙТЕ нарешті. Не вам управління надсилає навчальний план. А ВИ ЇМ НАДСИЛАЄТЕ. Точніше, надсилає директор, попередньо опитавши вас.

  Ну не можна ж бути такими рабами. Школа - це не приватна територія вашої НЕТЯГИ - це ваша територія і ваших дітей, де директор на зарплаті забезпечує вам освітні послуги. ЯКІ ВИ ХОЧЕТЕ ПОСЛУГИ?

  Про дітей думайте, про їхнє майбутнє, що їм потрібніше для життя. Комусь математика, комусь мова, а комусь танці. Комусь потрібна англійська, щоб мандрувати світом, а комусь мокшанська і досі важлива. Чи ви думаєте, у світі всі розуміють мокшанську? Ну з огляду на ваш підручник, ви так і думаєте. Так от, це міф.

  Не бійтеся говорити уголос. Не думайте про те, що Нетяга на вас косо дивитиметься.

  ДУМАЙТЕ ПРО ІНТЕРЕСИ ВАШИХ ДІТЕЙ. 
  НЕ ПРО ВЧОРА ДУМАЙТЕ, А ПРО ЇХНЄ МАЙБУТНЄ, ЯКЕ ВИ ЗАКЛАДАЄТЕ СЬОГОДНІ.

  Джерело: блог Лариси Ніцой

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Денис Казанський
  Денис Казанський

  Журналіст

  Ігор Ейдман
  Ігор Ейдман

  Соціолог

  Ігор Ніколаєв
  Ігор Ніколаєв

  Російський економіст

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ